הסתיימה המכירה לאירוע זה
 
 
 

אירוע: פרופ' יוסי גמזו - חידה מסתורית ושמה נתן אלתרמן

מקום: סינקופה-בר, חיפה

מועד: 11/12/2017 שעה: 21:15

סוג אירוע: ישיבה לא מסומנים

פרופ' יוסי גמזו - חידה מסתורית ושמה נתן אלתרמן

סינקופה-בר, חיפה 11/12/2017 בשעה 21:15

הסתיימה המכירה, נשמח לראותכם באירועים הבאים
 
 

אודות האירוע

 

פרופ' יוסי גמזו - חידה מסתורית ושמה נתן אלתרמן

*** מכירת כרטיסים במזומן (45 ₪) החל מהשעה 20:30 בקופת הסינקופה-בר ***

ביום שני, 11.12, במסגרת מפגשי Think&Drink Different, נתכבד לארח בסינקופה-בר את פרופ' יוסי גמזו - סופר, משורר, מתרגם ופזמונאי עטור פרסים. הרצאתו תעסוק ביצירתו, חייו הסוערים ואישיותו המורכבת של המשורר והמחזאי נתן אלתרמן, מגדולי המשוררים העברים.

 

בין השירים המולחנים והפזמונים הנפלאים של אלתרמן: "פגישה לאין קץ", "שיר משמר", "אליפלט", "זמר שלוש התשובות", "עוד חוזר הניגון", "כלניות", "אני מצפת", "רינה", "חנה'לה התבלבלה", "בכל זאת יש בה משהו", "צריך לצלצל פעמיים", "לילה לילה".


בסוף שנות ה-50 של המאה הקודמת הכניס נתן אלתרמן חייל צעיר ומשוחרר בשם יוסי גמזו, תחילה לעולם הספרות ובהמשך לעולם הזמר הישראלי ואפילו לכתיבת טור שבועי בעיתון "דבר", בעקבות עזיבתו של אלתרמן עצמו לאחר 30 שנים את "דבר" ואת "הטור השביעי" המיתולוגי והצטרפותו כפובליציסט בפרוזה לעיתון "מעריב". 

בהרצאתו על מורו ורבו הדגול יספר פרופ' גמזו על חייו הסוערים של אלתרמן, על התפתחות שירתו ועל אישיותו המורכבת של המשורר הגאוני שהיה פעם ד"ר ג'קיל ופעם מיסטר הייד. מומלץ לכל איש או אשת תרבות המעוניינים לפענח את חידת אישיותו ויצירתו של המשורר הדגול אלתרמן, אשר מוסיף להפגין נוכחות חיה ובועטת בתרבות הישראלית גם שנים רבות לאחר מותו.

 

בערב המיוחד המצפה לנו יתארח הזמר והמלחין קלוד פרץ, אשר יבצע שני שירים. לאורך הערב ישמיע ויציג לנו המוזיקאי צביקה שקולניק את שיריו ופזמוניו האהובים של נתן אלתרמן בביצועים של מגוון מוזיקאים.


פרופ' יוסי גמזו הוא סופר, משורר, מתרגם ופזמונאי שתרם רבות לזֶּמֶר הישׂראלי (על כך הוענק לו הפרס ע"ש אריק איינשטיין לאחר 13 פרסים ספרותיים קודמים בישׂראל ובחו"ל).

מבין שיריו ופזמוניו המוכרים: "סתם יום של חול" (אריק סיני, גידי גוב), "השעות הקטנות של הלילה" (אריק איינשטיין), "איפה הן הבחורות ההן?" (יהורם גאון), "ירושלים האחרת" (יזהר כהן), "מה הוא עושה לה?" (הגשש החיוור), "אילו כל האוהבים" (חוה אלברשטיין), "סימן שאתה צעיר" (שלישיית גשר הירקון, גידי גוב), "הכותל" (יהורם גאון, עפרה חזה ואחרים), "זוהי יפו" (אבי טולדנו).

פרופ' גמזו היה מרצה בכיר באוניברסיטאות בארה"ב, אוסטרליה ודרום אפריקה, ובמכללות אילת ו"אוהלו" בקצרין. מדי שבוע מקריא שדרן הרדיו מושיק טימור שיר חדש שלו בפתיחת תוכניתו. הוא מפרסם שירה לירית, שירה פוליטית-חברתית וסיפורים קצרים בעיתון המקוון של הסופר אהוד בן עזר. בימים אלה הוא שוקד על הכנת מאסף ספרותי חדש ועל כתיבת רומן רחב-יריעה. מופע השירים וההומור שלו "צעירה בת 70" (לכבוד שנת ה-70 למדינת ישראל) מוזמן למקומות רבים ברחבי הארץ.

צילום: משה מילנר, לע"מ

הערות

 

* 19:30 פתיחת דלתות // 21:15 תחילת הרצאה.
* מכירת כרטיסים במזומן בקופת הסינקופה-בר החל מ-20:30.
* ניתן לבטל כרטיסים עד יומיים לפני האירוע בכפוף ל-5% דמי ביטול. לאחר מכן אין ביטולים.

מוצר זה נמכר באמצעות מערכת GOSHOW על ידי ניצוץ השראה (מתן גולצמן), ע.מ. 034961748 מדרך צרפת, חיפה
חברת GOSHOW אינה אחראית על שמירת זכויות בעלי התכנים ו/או איכות השירות במקום האירוע ו/או קיום האירוע ו/או כל מחדל הקשור באירוע מושא מוצר זה

צפו בוידאו

לשאלות בנושאים טכניים

רכישה,כירטוס ותקלות באתר

GoShow LTD

טלפון:

*6119

 

פקס:

03-6440730

 

ליצירת קשר:

 
 
 
 
 

אירועים נוספים של Think&Drink Different Haifa

 

תגובות