הסתיימה המכירה לאירוע זה
 
 
 

אירוע: דר' ראובן אדרי וניסים פרץ ; המדע הבדיוני כבר כאן

מקום: טוקהאוס, תל אביב-יפו

מועד: 12/06/2019 שעה: 21:00

סוג אירוע: ישיבה לא מסומנים

דר' ראובן אדרי וניסים פרץ ; המדע הבדיוני כבר כאן

טוקהאוס, תל אביב-יפו 12/06/2019 בשעה 21:00

סוג אירוע

ישיבה לא מסומנים

מחיר בקופות

60 ₪

מחיר באתר החל מ-

60 ₪

 
 

דר' ראובן אדרי וניסים פרץ ; המדע הבדיוני כבר כאן

על פריצות דרך חדשות בתחום חקר תאי הגזע

2 הרצאות של חוקרים צעירים ובולטים מאוניברסיטת ת"א על פריצות דרך מדעיות מדהימות במחקר תאי גזע . בשנים האחרונות נרתמו תאי הגזע ויכולותיהם המופלאות לטובת הרפואה והמדע על מנת לפרוץ את הדרך למחלות חשוכות מרפא והבנה של תהליכים ביולוגים מורכבים.

 

ניסים פרץ // מחלות רבות - טיפול אחד? -  העתיד של טיפול במחלות המוח באמצעות תאי גזע
המוח הוא האיבר המורכב ביותר בגוף האדם, אחת מהמערכות הפיזיקאליות המורכבות ביותר והמסובכות ביותר לטיפול. בעקבות כך, מחלות כמו אלצהיימר, סכיזופרניה, אוטיזם ופרקינסון נשארות ללא תרופה או טיפול אפקטיבי.  האתגר הבא של האנושות יהיה להבין את המוח ולדעת לרפא אותו.טיפול באמצעות תאי גזע ורתימת הפוטנציאל הגלום בהם היה כקרן אור עבור תחום הפסיכיאטריה והנוירולוגיה. אולם מגבלות של השתלת תאים שלמים בתוך רקמת המוח הרגישה מנעו מהפוטנציאל להתממש עד כה.

ההרצאה תסקור את תגליותיו המדעיות של עבודת הדוקטורט של ניסים פרץ בביה"ס סגול מדעי המוח, שהצליחו לקדם את הפתרון לבעיה זו ולפתח טיפול לא פולשני, שיינתן באמצעות טיפות אף למחלות המוח השונות, ובעיקר לאוטיזם.

 

ניסים פרץ הוא דוקטורנט באוניברסיטת תל אביב במעבדתו של פרופ' דניאל אופן המתמחה בפיתוח תרופות על בסיס תאי גזע והנדסה גנטית. לאחרונה נרכשה אחת הטכנולוגיות שפיתח בעבודת הדוקטורט על ידי חברת תרופות לניסויים קליניים בבני אדם לטיפול באוטיזם.

 

דר' ראובן אדרי // פריצת דרך עולמית – הדפסת לב במדפסת תלת ממד

רוב הרקמות בגוף האדם המורכבות מתאים אינן מסוגלות להתחדש לאחר פציעות כמו פגיעות חוט שדרה או התקף לב מהן סובלים מאות אלפים מדי שנה ברחבי העולם. לעומת התאים הקיימים בגופנו, קיימים בזמן שלפני היווצרות התינוק תאי גזע עובריים, תאים אלו יכולים להתחדש וליצור כל סוג רקמה. כיום ניתן להשתמש בתאי גזע עובריים למגוון רב של תחומים החל מחקר מחלות, חקר ההתפתחות וגם הנדסת רקמות. 

בהרצאה נדבר על כל אחד מהתחומים הללו וכיצד תאי הגזע משתלבים בטכניקות העכשוויות. כיצד הם יכולים בעזרת שיטות חדשניות לעזור לנו לחקור את ההתפתחות של כל רקמה במעבדה ולחקור מחלות שונות? בנוסף ננסה להבין את פריצת הדרך העולמית שהגיעו אליה במעבדה בה חוקר גם דר' אדרי באוניברסיטת ת"א - בה הצליחו להדפיס לב מתוך רקמת שומן, וכיצד ניתן להשתמש היום בטכנולוגיות של הנדסת רקמות והדפסת תלת ממד על מנת ליצור רקמות ואיברים?

 

ראובן אדרי הוא פוסט דוקטורנט במעבדתו של פרופסור טל דביר.  מתמחה במחקר בתאי גזע עובריים ובחקר של התפתחות מערכת העצבים ורקמות נוספות.  בין פיתוחיו מצויים הנדסת רקמות שונות המתאימות למטופל והדפסת לב מותאם לחולה.

הערות

 

מיקום
טוקהאוס ביתן 12 (לא האנגר 12) ממוקם ביריד המזרח, בצפון מזרח נמל ת"א, על גדות נחל הירקון, צמוד לגשר העץ העגול החוצה את נחל הירקון ומחבר בין חניון רידינג מערב לנמל תל-אביב.

חניה
ניתן לחנות בחניון רידינג מערב ולחצות את הגשר העגול עד אלינו או להיכנס לנמל בכניסה הצפונית בכיכר פלומר (סוף רח' דיזנגוף) ולפנות מיד ימינה לחניון שנמצא מאחורי "מטבחי סמל". טוקהאוס הוא המבנה האחרון בצד שמאל.

שעות פתיחה וסידורי ישיבה
הדלתות נפתחות שעה וחצי לפני כל אירוע, ושעה לפני האירוע בימי שישי בערב. הקהל מוזמן להגיע מוקדם לתפוס מקום וליהנות מהבר והמסעדה.

ניתן לצפות בעמוד התפריט באתר הבית www. talkhouse.co.il, המסעדה אינה כשרה.
הישיבה סביב שולחנות. המקומות לא מסומנים. הקהל שמגיע מאוחר מצטרף לשולחנות או מוזמן לשבת בכסאות הפזורים מסביב באולם, יש פינת עישון בדק בחוץ.
מי שמגיעים בהרכבים גדולים ומעוניינים לשבת ביחד מומלץ להגיע כשעה לפני תחילת האירוע.

הזמנת כרטיסים ותנאי ביטול
מומלץ להזמין כרטיסים מראש דרך האתר או דרך מוקד "GOSHOW" בטלפון 6119*
/ 03-6133556
המוקד עובד בימים א'-ה' בשעות 09:00-18:00 ובימי ו' 09:00-13:00.
כתובת המייל של הרוכשים מראש דרך האתר, תתווסף באופן אוטומטי לרשימת הדיוור שלנו
בה נשלחים עדכונים על אירועים קרובים והטבות, להסרה מהרשימה ניתן לשלוח בקשה להסרה ממייל הדיוור או לשלוח בקשה להסרה למייל [email protected].
ניתן לרכוש כרטיסים בערב המופע באשראי/מזומן, מחירי הכרטיסים בקופה במקום הינם
גבוהים יותר מרכישה מראש. המחירים ללא הנחות והטבות ועל בסיס מקום פנוי בלבד.
ניתן לבטל כרטיסים עד 48 שעות לפני האירוע בכפוף ל-5% דמי ביטול, לאחר מכן, ניתן לקבל כרטיסים חלופיים לאירועים אחרים, ההחלפה מותנית בהודעה מראש במייל בלבד עד שעתיים לפני האירוע לכתובת [email protected].

שונות
הכניסה לילדים מתחת לגיל 16 הינה עם כרטיס סטודנט (אם מופיע כרטיס סטודנט באירוע) או כרטיס רגיל, ע"פ שיקול דעת ההורים ובליווי מבוגר.
המקום נגיש לבעלי מוגבלויות. למלווה לבעל מוגבלות המחזיק/ה בכרטיס נכה שמחייב מלווה - הכניסה למלווה ללא תשלום. מומלץ לאורחים בכסאות גלגלים להודיע לנו על כך מראש או במייל או בטלפון להזמנת אירועים סגורים ובירורים נוספים: 03-5545500 // [email protected] מוצר זה נמכר באמצעות מערכת GOSHOW על ידי חברת טוק האוס בע"מ, ח.פ. 515396059 מרח' השניים 14/5, גבעתיים
חברת GOSHOW אינה אחראית על איכות השירות ו/או קיום האירוע ו/או כל מחדל הקשור באירוע מושא מוצר זה.

v      מוצר זה נמכר באמצעות מערכת GOSHOW על ידי חברת טוק האוס בע"מ, ח.פ. 515396059 מרח' השניים 14/5, גבעתיים

v      חברת GOSHOW אינה אחראית על איכות השירות ו/או קיום האירוע ו/או כל מחדל הקשור באירוע מושא מוצר זה

לשאלות בנושאים טכניים

רכישה,כירטוס ותקלות באתר

GoShow LTD

טלפון:

*6119

 

פקס:

03-6440730

 

ליצירת קשר:

 
 
 
 

נגישות

 
הגדרות נגישות לא הוגדרו לאירוע הזה.
 
 

אירועים נוספים של טוקהאוס

 

תגובות

 
 
נגישות

פרטי ההתקשרות עם ממונה הנגישות של האתר:
טלפון: *6119
צ׳אט באתר
דוא״ל: [email protected]
ימים א׳-ה׳ בין השעות 10:00-16:00
יום ו׳ בין השעות 10:00-13:00