בנאי הרגשות

 
 

יש לכם סיכוי, וגל שקט של רגש עשוי להתפקע, אם רק תעשו עם עצמכם חסד ותגיעו לשמוע את בנאי הרגשות הכי טוב בעיר. 

מאת: גל ינובסקי

מופע הקסמים של בנאי פורס רפרטואר שירים בעיבודים מדויקים ומפתיעים לשיריו מתחנות שונות בעשייתו. קשה לדחוס את נבחרת יצירותיו הגדושה למגירה קצרה של שעתיים, אולם, בחירת השירים המושלמת והסדר שהם מוגשים, בונה רכבת רגשות חוויתית, העוברת בתחנות שונות של תחושה. מסילת הרגשות, המורכבת ביד אומן, מבקרת כמעט בכל הקשת: אביתר מתחיל עם הרגש האבהי בשיר הנוגה 'ילדים'. ב'תיאטרון רוסי' הוא מזמין את הכעס לעלות על הבמה. רגשי האשמה רוקדים איתו בשיר 'גנב' ואהבה פורטת על מיתרי הגיטרות והלב ב'יפה כלבנה' השמימי. הוא לרגע לא מפסיק לרגש, לגרום לך לזוז, פעם בחוסר נוחות ופעם מתוך רצון עז ובלתי נשלט לרקוד. גם כיסאות האודיטוריום המרווחים נכנעו לאנרגיה הסוחפת וככל שההופעה התקדמה גדל מספר הישבנים שניתקו ועשו את דרכם לפזז במעברים. הגאונות של בנאי היא שהוא גורם לכך, לא רק על ידי קצב, אלא תוך שימוש ברגש. אביתר מעניק למאזיניו את כולו. הלב פרוס על מגש, המחיצות לא קיימות והקהל מחזיר לו בריבית. במעט מאוד קטעי מעבר בין השירים, אביתר יוצר במהותו, בשפת הגוף שלו ואולי בזכות הישירות הגדולה והבלתי מתחנחנת שבשיריו, אינטימיות מאוד גדולה. עושה רושם שהחזרה בתשובה רק מיטיבה עם אביתר היוצר המוזיקאלי. הוא נראה נינוח, שמח בחלקו ומאוד מדויק במקומו. אפילו תנועות ריקודו הגמלוני נראות כל כך חינניות, נכונות ושובות לב. העושר הרגשי במופע נתמך בעושר מוזיקאלי. קונטרבאס, חצוצרה, פסנתר וגיטרות הם רק חלק מהכלים שמחליפים חברי הלקה על הבמה. כי כל שיר כל כך שונה מקודמו. מגיע ממקום אחר ומוליך אותך לכיוון שונה.

המופע מסתיים בהדרן נפלא, שכולל ביצוע מרגש ושקט ל'אב הרחמן' שמזמין אותך ליפול אל זרועותיו המושטות (ועל רגליו), וגם גרסה אקוסטית, קופצנית ושובבה של 'מתי נתנשק'. בנאי שנמנע בהופעותיו מטקסטים מיניים בשל אמונתו, זמזם את 'השורות הבעייתיות' מהשיר, תוך שהוא מחייך בשובבות מאחורי המיקרופון וזוכה לתשואות רמות מהקהל. וזה האחרון, הקהל, המגוון כל כך, כזה שמורכב מהרבה ניגודים, צעירים, דתיים, מבוגרים וחילוניים, כמעט כמו יצירותיו של בנאי, לא מוכן לוותר. גם שהלקה יורדת וגם שהתאורה נדלקת, מחיאות הכפיים הסוערות, נמשכות ולא מפסיקות.

וכשיוצאים מהופעתו המהפנטת של אביתר וחושבים על העתיד יש תחושה חזקה וטובה שיש על מי לבנות. יש בנאי. קוראים לו אביתר, ויש לו את כל הכלים הדרושים. לרגש. לחשמל. להביך. לאהוב. לבלבל ולענג. שווה!

 

 

קוראים שקראו את הכתבה התעניינו גם בכתבות הבאות

 

חביב אמיתי

עידן חביב בהופעה / "לאבד עניין בזמן" מאת: גל ינובסקי...קרא עוד

חמי רודנר, ירמי קפלן…

מאת: רותי קריק | ruty_kerik@yahoo.com פורסם במקור במידע 8 קרית שמונה.      חמי רודנר, ירמי קפלן ודנה…...קרא עוד

הדפוק הזה

עברו 18 שנים מאז "הדפוק הזה"  והחדשות הטובות הן שהדפוק עדיין דפוק. האנרגיות ופיצוצי האדרנלין הם חלק…...קרא עוד

סטנד אפ - גרסת…

מבמבוליאו... דרך נילס הולגרסון ועד פנינה הגרושה... האיש בעל אלף הפרצופים... מני עוזרי...קרא עוד

 

תגובות

 
 
נגישות