אירי ריקין על אפלטון, ניטשה ופרויד מסע לתוך נפש האדם – סדרה בת 3 מפגשים

סוג כרטיס מחיר באתר כמות סה"כ
הקלטה של שלושת המפגשים 150
0
סה"כ תשלום עבור כרטיסים

0

דמי טיפול אינטרנט

0 ₪

סה"כ לתשלום

0

 
ארוז למתנה
 
 
 
 
 

בלחיצת כפתור לרכישה הנני מאשר את תנאי התקנון

 
 
שם המשלם:

אימייל המשלם:

הטלפון המשלם:


 

אודות האירוע

 

אירי ריקין על אפלטון, ניטשה ופרויד מסע לתוך נפש האדם – סדרה בת 3 מפגשים

אירי ריקין במיני סדרה של 3 מפגשים על נפש האדם

 

מפגש ראשון 13.12.21 יום שני 20:30 - אפלטון - היש מישהו שמבין?

האם חושינו מספרים לנו את האמת על "גברת מציאות"? מה אנחנו יכולים באמת לדעת?
ומה זה בכלל "אמיתי"?

הפילוסופים היוונים האמינו שפילו-סופיה (אהבת חוכמה בתרגום מילולי), קודמת לכל ידיעה, לאמור: לפני שתצבור ידיעות, קודם תלמד לחשוב.
ולחשוב פירושו לדעת קודם כל את מגבלותיך בהכרת העולם, כי מי שחושב שהוא יודע הכל, זה כל מה שהוא יודע.
וזה בדיוק השיעור בענווה מעשית שהעניק לנו אפלטון כשהכניס אותנו למשל המערה שלו, לפני כמעט 2400 שנים.
מאפלטון נלמד למה החושים הם אזיקיה של הידיעה; למה לעולם לא נוכל להיות בטוחים בשום דבר, ולמה אהבה אפלטונית שווה מכל אהבות.

 

מפגש שני 27.12.21 יום שני 20:30 - לפטר את אלוהים: מדריך לחיי חופש עפ"י ניטשה

איך משנתו וחייו של ניטשה יכולים לשחרר אתכם לחיות כמו שבאמת הייתם רוצים?כיצד אפשר ליישם בצורה מעשית את ניטשה בחיים האישיים שלנו?האם ביקורתו החריפה של ניטשה על הדתות והמוסר האנושיים עדין רלוונטי לימינו אנו?

"טוב להיות אדם בלי אלוהים. טוב היות האדם מכונן את גורלו על דעת עצמו. טוב היות האדם עצמו אלוהים!"

הוא היה הפילוסוף שהכריז על מותו של אלוהים, אבל פחד מתחליפיו עלי אדמות. הוא היה מורד בלתי נלאה שביקש לגאול את בני מינו מהצורך בגאולה, אבל הבין שהצורך במשמעות נחוץ לאדם כמו אויר ומים.

הוא הבין גם שהשאלה הדחופה בעולמנו הפוסט-אמוני היא כמה זמן נוכל להתקיים בלי דת כלשהיא, כי נכון לעכשיו אין באפסטור שום אפליקציה שאומרת לנו למה נולדנו, למה אנחנו מתים והאם החיים האלה אכן ראויים למאמץ אותו הם דורשים.

 

מפגש שלישי 10.1.22 – יום שני 20:30 - זיגמונד פרויד: קולומבוס של נפש האדם

למה אנחנו מתנהגים כמו שאנחנו מתנהגים?איך אנחנו מקבלים החלטות, ולמה בחירות של בני אדם אחרים נראות לנו תמיד משונות?איך הפך נזר הבריאה ל"יונק עצוב שיודע להסתרק", בלשונו של משורר אנונימי?

הוא היה הפסיכולוג שלימד אותנו למה אושר אף פעם לא היה בתוכנית הבריאה; למה אנחנו מונעים על ידי דחפים ויצרים שאינם בשליטתנו, ולמה זאת מלאכה מלוכלכת להכיר מקרוב את נפש האדם.

מפרויד הבנו שכולנו מסתובבים בעולם עם תשוקות ביזאריות, תאוות מוזרות, רצונות הרסניים, אלימות ושאר מיני שריטות נפש, מה שאומר לפחות שאנחנו לא לבד.

"בלעדיו היה כל אחד מאיתנו, אחר במחשבתו ובהבנתו....מוגבל יותר ברגשותיו, חופשי פחות, בלתי מוצדק יותר"... סיכם סטפן צוויג את חותמו של הפסיכולוג, שהראה לנו איך אנחנו נראים מבפנים, אבל גם שיש גבול כמה אנחנו באמת מסוגלים להבין.....

הערות

 

• הכניסה למקום עם תו ירוק. בהתאם להנחיות משרד הבריאות או בדיקת קורונה שלילית

• שעות פתיחה וסידורי ישיבה - הדלתות נפתחות שעה וחצי לפני כל אירוע . המקומות לא מסומנים. ההושבה היא בשולחנות לפי סדר הגעה. הקהל מוזמן להגיע מוקדם לתפוס מקום וליהנות מהבר והמסעדה.

• שימו לב בחלק מהאירועים יש שתי אופציות – כרטיסים רגילים להגעה למקום וכרטיסי און ליין לצפייה בלייב מרחוק. במידה ולא מופיעה אופציה לצפייה בלייב מרחוק – ישנם רק כרטיסים למקום פיזית

• כתובת המייל של הרוכשים מראש דרך האתר, תתווסף באופן אוטומטי לרשימת הדיוור של טוקהאוס


• מדיניות ביטולים - ניתן לבטל כרטיסים ולקבל החזר כספי ובלבד שהביטול התבצע עד 48 שעות לפני מועד האירוע בכפוף ל-5% דמי ביטול. במידה והביטול מאוחר יותר ניתן לשלוח מייל ל talkhousetlv@gmail.com ותוכלו לקבל כרטיסים חלופיים לאירועים אחרים

• כרטיסי און ליין - בהרשמה יש להקפיד למלא פרטים גם של מייל וגם של טלפון. כשעתיים לפני האירוע יישלח אליכם לינק להרצאה . חדר הצפייה ייפתח רבע שעה לפני האירוע. במידה ורכשתם כרטיס ואינכם יכולים להשתתף באירוע בלייב יש לפנות למייל של טוקהאוס talkhousetlv@gmail.com ואנחנו נשלח לכם הקלטה של ההרצאה פתוחה לצפייה למשך 48 שעות

• במידה ויש אפשרות לרכישת כרטיסים של גמלאי/ת, סטודנט/ית, חייל/ת, בעל/ת מוגבלות יש להציג בקופה תעודה בהתאם לכרטיס שרכשתם. הטבות תקפות רק לרכישה מראש. אין הנחות בקופה בכניסה.

• המקום נגיש לבעלי מוגבלות לרבות כניסה. מומלץ לאנשים עם כסאות גלגלים להתקשר אלינו ביום האירוע לשמירת מקום מתאים.

• מיקום - טוקהאוס ביתן 34א (שימו לב יש מספור חדש בנמל – לשעבר ביתן 12) ממוקם ביריד המזרח, בצפון מזרח נמל ת"א, על גדות נחל הירקון, צמוד לגשר העץ העגול המחבר בין חניון רידינג מערב לנמל תל-אביב.

• חניה - ניתן לחנות בחניון רידינג מערב ולחצות את הגשר העגול או להיכנס לנמל בכניסה הצפונית בכיכר פלומר (סוף רח' דיזנגוף) ולפנות מיד ימינה לחניון שנמצא מאחורי "מטבחי סמל".

• המסעדה אינה כשרה.

• להזמנת אירועים סגורים ובירורים נוספים: 03-5545500 // talkhousetlv@gmail.com

v      מוצר זה נמכר באמצעות מערכת GOSHOW על ידי חברת טוק האוס בע"מ, ח.פ. 515396059 מרח' השניים 14/5, גבעתיים

v      חברת GOSHOW אינה אחראית על איכות השירות ו/או קיום האירוע ו/או כל מחדל הקשור באירוע מושא מוצר זה

לשאלות בנושאים טכניים

רכישה,כירטוס ותקלות באתר

GoShow LTD

טלפון:

*6119

 

פקס:

03-6440730

 

ליצירת קשר:

 
 

מפה

 
 
 
 
נגישות