סכסוכים בעולם – מבט נדיר של כתב שטח

סוג כרטיס מחיר באתר כמות סה"כ
כרטיס לצפייה בכל מפגשי הקורס 270
0
22.2.21 | 20:30 - רוסיה של פוטין: להבין את מלחמתו בסוריה דרך צ'צ'ניה 55
0
סה"כ תשלום עבור כרטיסים

0

דמי טיפול אינטרנט

0 ₪

סה"כ לתשלום

0

 
ארוז למתנה
 
 
 
 
 
 

בלחיצת כפתור לרכישה הנני מאשר את תנאי התקנון

 
 
 

אודות האירוע

 

סכסוכים בעולם – מבט נדיר של כתב שטח

קורס של 6 מפגשי און ליין בימי שני 

שימו לב לשינוי - הסדרה תחל ביום שני ה 18.1 בשעה 20:30   

 

סדרת הרצאות בזום בימי שני, פעם בשבוע, בשעה 20:30  בתאריכים: 18.1, 25.1, 1.2, 8.2, 15.2, 22.2 

 

איתי אנגל, עיתונאי, כתב ובמאי ומרצה בארץ ובעולם חוזר לטוקהאוס לסדרה נוספת ומעודכנת על סכסוכים בעולם - סדרה ייחודית עם תיעוד נדיר, עדכני ובלעדי שלו מהשטח, במזה"ת והרבה מעבר לו. כל אחד מהקונפליקטים מתחיל בסקירה היסטורית רחבה, מצגות מושקעות ועדכניות, צילומים בלעדיים מהשטח ומעקב מתמשך לכל אורך הקורס אחר המתרחש באזורים שאותם נלמד. הקהל מקבל חומרי עיון נוספים לאחר כל הרצאה.

 

איתי אנגל, כתב מערכת ׳עובדה׳, שידורי 'קשת'. ערוץ 12, זוכה ׳פרס סוקולוב׳. ב 28 השנים האחרונות כיסה כמעט כל קונפליקט על פני כדור הארץ. בין היתר דיווח מסוריה, עירק, אפגניסטן, פקיסטן, קונגו, רואנדה, צ׳צ׳ניה, האיטי, מצרים, בוסניה, קוסובו, צפון אירלנד, עזה, תוניסיה, לוב, לבנון ועוד…

הוא זכה חמש פעמים בפרס 'פורום היוצרים הדוקומנטריים', הוא אחד מ 18 עיתונאים מרחבי העולם שזכו למילגה מיוחדת (fellowship) מטעם אוניברסיטת מישיגן, ארה"ב.

בצד עבודתו העיתונאית הקים איתי אנגל ארגון לסיוע לנשים הנאנסות במלחמת האזרחים בקונגו בדרך של משלחות סיוע מיוחדות של גניקולוגים ישראלים לשדות הקטל.

 

תכנית הקורס:

 

18.1.21 – היום שאחרי דאע"ש והאיום על ישראל

איתי אנגל שהה בסוריה ברגעים הדרמטיים בהם חוסל הגנרל האיראני קאסם סולימאני וראה איך כל המציאות בשכונה שלנו נטרפת לנגד עיניו.

איראן והשיעים, למרות חיסול סולימאני, עושים הכל כדי להגשים את חזונו ולהנחית מכה על ישראל. מדינות כמו איחוד האמירויות, בחריין וסעודיה באות בברית היסטורית עם ישראל.

ודאע"ש, שחשבנו שכבר מת וחלף מעולם, מתעורר שוב לחיים.

 

איתי אנגל, יוביל אותנו בקטעי תיעוד בלעדיים, על מנת להבין את מערך הכוחות החדש בשכונה שלנו ואיך מתפרקת מפת המזרח התיכון שהכרנו. בהרצאתו הוא גם מסביר את ההתנהלות שלו מאחורי הקלעים במדינות אויב.

מפות דינמיות ימחישו כיצד איראן שולחת זרועות עד הגבול שלנו, איך היא מפעילה את החיזבאללה ואיך זה הולך להשפיע על המלחמה הבאה שלנו.

 

 

25.1.21 – אפגניסטן: הולדת הג'יהאד וההשראה לבן לאדן ודאע"ש

 

אפגניסטן שוב חוזרת לכותרות, שוב בנסיבות לא משמחות. עושה רושם שהטליבאן, הארגון שסיפק מקלט לאל קעידה ואוסמה בן לאדן, עומד להשתלט שוב על המדינה, למרות שארה"ב השקיעה את כל כוחה כדי להביס אותו. אפגניסטן היא למעשה המקום שבו נולד הג'יהאד העולמי. משם הגיעו הרעיונות שהביאו ל 9/11 ונפילת התאומים ששינו למעשה את העולם כולו.

תוך קטעי תיעוד של אנגל מאפגניסטן נתוודע לרעיונות הג'יהאד ולהיסטוריה המרתקת של המדינה שמצליחה להביס שוב ושוב את כל המעצמות שמנסות להתערב בענייניה.

 

1.2.21 – הכורדים – נשים לוחמות משנות את המזה"ת 

בשנים האחרונות הופכים הכורדים לאחד הכוחות המפתיעים והמרתקים ביותר במזרח התיכון. הם הצליחו להביס את דאע"ש ולהקים לעצמם מדינות בצפון עירק ובצפון סוריה, והגרילה שלהם היא הכוח הצבאי היחיד בעולם שבו קיים שוויון מוחלט בין נשים וגברים בכוח הלוחם. 

אלא שהישגים אלה מקוממים עליהם מדינות ודיקטטורים אשר טבחו בהם ודיכאו אותם במשך יותר מ 100 שנה. בראשם ארדואן נשיא טורקיה ששם לו למטרה להשמיד את הישות המדינית שיצרו בצפון טורקיה.

לאור עברם ושאיפותיהם לעתיד הם רואים זהות גורל עם העם היהודי שחווה שואה, קם ממנה והצליח להקים מדינה. משום שההצלחה היהודית מהווה להם השראה הם לומדים את תולדות ישראל העם היהודי, ובחזית מול דאע"ש בסוריה ועירק ניתן לשמוע אותם מדברים על פילוסופים ומדענים יהודים.

אנגל שהה עם הכוחות הכורדים בעירק ובסוריה מראשית מאבקם עד ימים אלה. הרצאתו מלווה בתיעוד בלעדי של מאבקם בדאע"ש והיחסים המיוחדים שלהם עם ישראל והעם היהודי.

 

8.2.21 - מאביב ערבי לחורף במזרח התיכון – 10 שנים אחרי, מבט מבפנים

בעשור האחרון אנו עדים לשינויים היסטוריים המתחוללים במזרח התיכון. בהרצאה נשוב אל הרגעים ההסטוריים במהפכות בתוניסיה, מצרים, לוב ויתר מדינות ערב.

זה החל כשרוכל תוניסאי צעיר הצית את עצמו למוות במחאה על העריצות והדיכוי בארצו. מיליונים בעולם הערבי שהזדהו איתו יצאו לרחובות בכל רחבי המזרח התיכון.

בהתחלה קראנו לזה 'אביב ערבי'. זה היה הרושם הראשוני של האירועים. נתחקה אחרי האנטומיה של המהפכות ונבין איך הפך תהליך מבטיח של 'אביב ערבי' לחורף מאיים של ג'יהאד.

 

15.2.21 – התפרקות יוגוסלביה – ההשראה לפירוק מדינות

המלחמה שהתחוללה ביוגוסלביה בראשית שנות ה-90 של המאה הקודמת קרעה את המדינה לגזרים והיתה איתות ראשון לרעיון שמדינות, כפי שאנחנו מכירים אותן, יכולות להתפרק להרבה קבוצות אתניות שלמעשה כלל לא מעוניינות לחיות האחת עם השנייה.

נשמע על ההיסטוריה של יוגוסלביה – מימי האימפריה העות׳מאנית והאימפריה האוסטרו-הונגרית, כיבושה בידי היטלר ושחרורה בידי כוחותיו של טיטו, עד פרוץ המלחמות בקרואטיה, בוסניה וקוסובו.

נבין את המושג 'טיהור אתני' ונצפה בראיון נדיר של המרצה עם מי שהוגדר כאחד מפושעי המלחמה המבוקשים ביותר.

 

22.2.21 – רוסיה של פוטין – להבין את מלחמתו בסוריה דרך צ'צ'ניה.

ולדימיר פוטין נשיא רוסיה הפך בשנים האחרונות לאיש החזק ביותר על פני כדור הארץ. גם אם בארצו שלו גוברים הקולות נגדו. בינתיים הוא משתיק בכוח את הקולות הללו.

'בזכות' פוטין - אסד עדיין שולט בסוריה, רוסיה פלשה לאוקראינה וגאורגיה, יותר מדינות בעולם מחפשות את הקירבה אליו מאשר לארה"ב וגם ישראל מתדפקת על דלתה של מוסקבה לשם תיאום פעולותיה בסוריה ובלבנון.

פוטין הוא האיש שאמר: "התפרקות ברה"מ היתה האסון הגאופוליטי הגדול ביותר של המאה ה 20".

את תפיסת העולם של פוטין בסוריה אפשר להבין באמצעות הבנת המלחמה האכזרית בצורה יוצאת דופן שניהלה רוסיה של פוטין בצ'צ'ניה מול והאיסלם הצ'צ'ני שאיים על רוסיה בג'יהאד משלו. ההרצאה תספר את ההסטוריה של רוסיה הצארית, עלייתה וקריסתה של ברה"מ, ואגב כך תשרטט את דמותו של פוטין כפי שעוצבה לאורך השנים. נתייחס גם לתופעת האוליגרכים היהודים ברוסיה, להרג עיתונאים ולהשתקת האופוזיציה תחת משטרו של פוטין.

הערות

 

* ניתן לקבל חלק או את כל ההרצאות מוקלטות לאחר כל אירוע, לצפייה מאוחרת.
* בהרשמה יש להקפיד למלא פרטים גם של מייל וגם של טלפון!
* כשעה לפני האירוע יישלח אליכם לינק לכל מפגש . חדר הצפייה ייפתח רבע שעה לפני האירוע
* במידה ורכשתם כרטיס ואינכם יכולים להשתתף באירוע בלייב יש לפנות למייל של טוקהאוס talkhousetlv@gmail.com ואנחנו נשלח לכם הקלטה של ההרצאה פתוחה לצפייה למשך 72 שעות
* יש לשמור על זכויות היוצרים של המרצים. אסור לצלם, להקליט, לשדר, להעביר הלאה את התכנים.

v      ניתן לבטל כרטיסים ולקבל החזר כספי ובלבד שהביטול התבצע עד 48 שעות לפני מועד האירוע בכפוף ל-5% דמי ביטול.

v      מוצר זה נמכר באמצעות מערכת GOSHOW על ידי חברת טוק האוס בע"מ, ח.פ. 515396059 מרח' השניים 14/5, גבעתיים

v      חברת GOSHOW אינה אחראית על איכות השירות ו/או קיום האירוע ו/או כל מחדל הקשור באירוע מושא מוצר זה

לשאלות בנושאים טכניים

רכישה,כירטוס ותקלות באתר

GoShow LTD

טלפון:

*6119

 

פקס:

03-6440730

 

ליצירת קשר: