הסתיימה המכירה לאירוע זה
 
 
 

אירוע: עמרי אסנהיים בהרצאה בזום: מסע על האמת – סודותיו של העיתונאי החוקר בימי קורונה ובכלל

מקום: טוקהאוס, תל אביב-יפו

מועד: 30/04/2020 שעה: 20:30

סוג אירוע: ישיבה לא מסומנים

עמרי אסנהיים בהרצאה בזום: מסע על האמת – סודותיו של העיתונאי החוקר בימי קורונה ובכלל

טוקהאוס, תל אביב-יפו 30/04/2020 בשעה 20:30

סוג אירוע

ישיבה לא מסומנים

מחיר בקופות

30 ₪

מחיר באתר החל מ-

30 ₪

 
 

עמרי אסנהיים בהרצאה בזום: מסע על האמת – סודותיו של העיתונאי החוקר בימי קורונה ובכלל

נדמה שאין זמן שבו חתירה אל האמת הייתה חשובה והכרחית יותר מהזמן הזה. ימי הקורונה מבליטים יותר מאי פעם את הצורך בעיתונות חוקרת אחראית, כזו היודעת לשאול שאלות, לפזר את הערפל, להטיל ספק ולחתור לעובדות. בעשרים השנים האחרונות צועד עמרי אסנהיים במסע אל האמת. אסנהיים, חתן פרס סוקולוב לעיתונות, העושה את השנה כעמית בתוכנית העיתונות היוקרתית של אוניברסיטת סטנפורד בארה"ב, משמש ב-13 השנים האחרונות כתב חוקר בכיר בתכנית "עובדה". בנוסף, כתב אסנהיים בשנים האחרונות את רבי המכר צאלים – הטראומה של סיירת מטכ"ל ולתפוס רוצח, וביים את הסדרה הדוקומנטרית המדוברת הליכודניקים. בין תחקיריו המהדהדים בשנים האחרונות:תחקיר "תעלומת האלמן הכפול" שבעקבותיו נתפס שמעון קופר, רוצח נשותיו שהמשטרה סגרה נגדו את התיק מחוסר אשמה, תחקיר במסגרתו נחשפו שקרים בעברו של ראש השב"כ לשעבר יעקב פרי שפרסומם הובילו להתפטרותו מהכנסת, תחקיר הוועדה לבחירת שופטים בו התגלו אחורי הקלעים של הליך מינויי השופטים בישראל ועוד. עבודותיו הדוקומנטריות של אסנהיים מ"סלוקי" ועד "צאלים", מ"כנופיית כרם התימנים" ועד "הסודות של גנדי" הביאו גם הן להד ציבורי רב.

בהרצאה "מסע אל האמת" חושף אסנהיים מה מביא אנשים שנשבעו להיקבר עם סודותיהם לדבר עליהם בגלוי למצלמה, הוא מתאר בפתיחות את מערכות היחסים המיוחדות שפיתח עם גיבורי סיפוריו, מפרט את המכשולים והלחצים בדרך לפרסום, ומדגים דרך סיפוריו מדוע המלחמה על האמת העיתונאית היא לפעמים עניין של חיים או מוות.

במהלך ההרצאה המקוונת יקרין אסנהיים קטעים מכתבותיו ומסרטיו המדוברים.

 

 

עמרי אסנהיים, כיום עמית ב-JSK, תכנית העיתונות היוקרתית של אוניברסיטת סטנפורד, הוא יוצר סרטים דוקומנטריים-תחקיריים במסגרת ל התכנית "עובדה". אסנהיים הוא חתן פרס סוקולוב לעיתונות חוקרת (2009), וזוכה פרס פרימור של הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו עבור תחקיר שהכין על הנעשה במכון לרפואה משפטית (2015) ועבור תחקיר על תעשיית הלוביזם בישראל (2011). אסנהיים זכה פעמיים בפרס פורום היוצרים הדוקומנטריים על סרט הטלוויזיה הטוב של השנה. ב-2016 על סרטו "הסודות של גנדי", וב-2018 על סרטו: "המירוץ אחרי הגלימה", תחקיר העוסק בוועדה לבחירת שופטים. שניים סרטים נוספים שלו, "צאלים" (מדליית זהב בפסטיבל הסרטים בניו-יורק) ו"סלוקי" (מדליית ארד בפסטיבל הסרטים בניו-יורק) זכו בהכרה בינלאומית. ב-2012 יצא לאור ספרו הראשון, שהפך לרב-מכר: צאלים – הטראומה של סיירת מטכ"ל (כנרת זמורה ביתן) העוסק בפרשת אסון צאלים ב'. ב-2016 יצא ספרו השני לתפוס רוצח – המסע בעקבות האלמן שרצח את נשותיו (כנרת זמורה ביתן), שהפך גם הוא לרב מכר. זכויותיו של הספר נקנו על ידי התאטרון הלאומי "הבימה" שהעלה השנה הצגה המבוססת עליו ("סיבת המוות אינה ידועה"). בנוסף, מגיש אסנהיים את תכנית הרדיו "ציפורי לילה" בגלי צה"ל.

אסנהיים גדל במושב תל-עדשים, ושירת כלוחם ביחידת החילוץ של חיל האויר (669). אחרי שחרורו מהצבא סיים תואר ראשון בכלכלה ובתקשורת באוניברסיטת תל-אביב, ובמקביל השלים לימודי תקשורת ועיתונאות בבית הספר "כותרת". ב-1999 החל לכתוב תחקירים וכתבות דיוקן נרחבות במקומון "העיר" של רשת שוקן, בעיקר בתחום הביטחון והפלילים. ב-2004, עבר ל"מעריב", שם כתב תחקירים עבור מוסף "סופשבוע", ו"מוסף שבת". באוקטובר 2006 עבר אסנהיים לשמש כתב בתכנית "עובדה".

הערות

 

* 45 דק' לפני תחילת ההרצאה תקבלו לינק להרצאה בזום במייל ובאסמס.
* יש להקפיד להכניס כתובת מייל וטלפון.
* יש להקפיד שהשם איתו אתם נרשמים ורוכשים את הכרטיסים יהיה זהה לשם שבו אתם מופיעים בזום על מנת שנוכל לאשר את כניסתכם.
* 30 דק' לפני תחילת ההרצאה ייפתח בזום חדר המתנה אליו תוכלו להיכנס ושם תאושר כניסתכם לצפייה.
* משך ההרצאה – שעה. תינתן אפשרות לשאלות ותשובות באמצעות הצ'אט

v      מוצר זה נמכר באמצעות מערכת GOSHOW על ידי חברת טוק האוס בע"מ, ח.פ. 515396059 מרח' השניים 14/5, גבעתיים

v      חברת GOSHOW אינה אחראית על איכות השירות ו/או קיום האירוע ו/או כל מחדל הקשור באירוע מושא מוצר זה

לשאלות בנושאים טכניים

רכישה,כירטוס ותקלות באתר

GoShow LTD

טלפון:

*6119

 

פקס:

03-6440730

 

ליצירת קשר:

 
 
 
 

נגישות

 
הגדרות נגישות לא הוגדרו לאירוע הזה.
 
 

אירועים נוספים של טוקהאוס

 

תגובות

 
 
נגישות

פרטי ההתקשרות עם ממונה הנגישות של האתר:
טלפון: *6119
צ׳אט באתר
דוא״ל: [email protected]
ימים א׳-ה׳ בין השעות 10:00-16:00
יום ו׳ בין השעות 10:00-13:00