הסתיימה המכירה לאירוע זה
 
 
 

אירוע: פרופ' אבשלום אליצור - תורת הקוונטים וחידת התודעה

מקום: בר גיורא, תל אביב-יפו

מועד: 21/03/2021 שעה: 21:30

סוג אירוע: ישיבה לא מסומנים

פרופ' אבשלום אליצור - תורת הקוונטים וחידת התודעה

בר גיורא, תל אביב-יפו 21/03/2021 בשעה 21:30

הסתיימה המכירה, נשמח לראותכם באירועים הבאים
 
 

אודות האירוע

 

פרופ' אבשלום אליצור - תורת הקוונטים וחידת התודעה

ככל שמחקר המוח מתקדם, מחריפה חידת הצד הסובייקטיבי של חיינו. אני יודע שזולתי מגיב בדיוק כמוני לצבעים אדום וכחול, אבל לעולם לא אוכל לדעת אם הוא לא חווה אותם בצורה הפוכה, ובעצם איני בטוח שקיימת אצלו חוויה כלשהי מלבד התהליך המוחי. זו בעיית הגוף-נפש המפורסמת המטרידה את המדע מאז ימי יוון הקדומה. המאה העשרים הוסיפה חידה מקבילה בעולם החומר: חלקיק בודד של חומר או אנרגיה נמצא בריבוי מצבים כל עוד לא נעשתה עליו מדידה, ורק אחרי המדידה הוא קורס אל מצב מוגדר אחד.


האם יש קשר בין שתי החידות? קשרים רבים ומוזרים הוצעו במהלך השנים, ולמרבה הצער עטו על הבעיה גם נוכלים ורמאים שקיוו לנצל את תורת הקוונטים לשיטות ריפוי מפוקפקות. בהרצאה זו נעסוק תחילה באריכות בתיאור הבעיות עצמן לפני שנעבור לתיאור כמה פריצות-דרך אפשריות שהושגו בשנים האחרונות.


פרופסור אבשלום אליצור הוא פיזיקאי והוגה דעות החוקר וכותב בארבעה תחומים שונים: פיזיקה, ביולוגיה, פסיכולוגיה ופילוסופיה. הוא פרופסור נלווה במכון למחקרים קוונטיים באוניברסיטת צ'פמאן בקליפורניה, בראשות פרופ' יקיר אהרונוב, לצד חתני פרס נובל פול אנגלרט ודייוויד גרוס. יחד עם מדענים ישראלים נוספים, הוא בין מקימי "אייר - המכון הישראלי למחקר מתקדם" שנכנס לאחרונה למעונו החדש בכפר הסטודנטים איילים בלוד.

הערות

 

* 21:00 פתיחת דלתות // 21:30 תחילת הרצאה

* ההרצאות מתקיימות על פי התו הירוק. כניסה תתאפשר בשלב זה על פי ההנחיות מתחסנים ומחלימים, בהצגת התו הירוק ותעודה מזהה בלבד.

ניתן לבטל כרטיסים עד יומיים מיום ההופעה בכפוף ל-5% דמי ביטול, לאחר מכן אין ביטולים

מוצר זה נמכר באמצעות מערכת GOSHOW על ידי תינק אנד דרינק דיפרנט (תובל רוזנווסר), ע.מ. 036256071 מרח' רמת ים 4, הרצליה
חברת GOSHOW אינה אחראית על שמירת זכויות בעלי התכנים ו/או איכות השירות במקום האירוע ו/או קיום האירוע ו/או כל מחדל הקשור באירוע מושא מוצר זה

לשאלות בנושאים טכניים

רכישה,כירטוס ותקלות באתר

GoShow LTD

טלפון:

*6119

 

פקס:

03-6440730

 

ליצירת קשר:

 
 
 
 
 

אירועים נוספים של Think&Drink Different

 

תגובות