הסתיימה המכירה לאירוע זה
 
 
 

אירוע: מה פרויד היה אומר? ; אסתר פלד, ג'רמי פוגל ויאיר אסולין

מקום: טוקהאוס, תל אביב-יפו

מועד: 14/09/2019 שעה: 21:00

סוג אירוע: ישיבה לא מסומנים

מה פרויד היה אומר? ; אסתר פלד, ג'רמי פוגל ויאיר אסולין

טוקהאוס, תל אביב-יפו 14/09/2019 בשעה 21:00

הסתיימה המכירה, נשמח לראותכם באירועים הבאים
 
 

אודות האירוע

 

מה פרויד היה אומר? ; אסתר פלד, ג'רמי פוגל ויאיר אסולין

אירוע מיוחד – 3 הרצאות על השפעתו של זיגמונד פרויד על חיינו כיום במלוא 80 שנה לפטירתו של  אבי הפסיכואנליזה, אחד ההוגים החשובים ביותר בתחום תורת האישיות ומהמדענים ואנשי הרוח הבולטים והמשפיעים ביותר במאה העשרים ועד ימינו.

 

אסתר פלד ; מה העבודה הזאת לכם?

בראשית המאה ה-20, בדרכו לסדרת הרצאות בארצות הברית, אומר פרויד: הם לא יודעים זאת, אבל אני מביא להם מגפה.  ואכן. מגפת הפסיכואנליזה התפשטה מאירופה אל אמריקה, והיא נמצאת גם כאן. היא ירדה מלמעלה (אריסטוקרטיה אינטלקטואלית) למטה (תחנות ציבוריות לטיפול נפשי). טיפול בילדים, טיפול במתבגרים, הדרכות להורים, טיפול זוגי וקבוצתי – העולם כולו הפך למטופל, לעיתים אף לנגד עיני האומה (טלוויזיה). מה כוחו של הטיפול הפסיכואנליטי? מה סוד קסמו? ומה השפעותיו – לטוב ולרע - על התרבות שבה אנו חיים?

דר' אסתר פלד, סופרת ופסיכולוגית ישראלית, כלת פרס ספיר לספרות לשנת 2017. בין ספריה-  פסיכואנליזה ובודהיזם : על היכולת האנושית לדעת, להרבות טוב בעולם: בודהיזם, מדיטציה פסיכותרפיה, לאורה הצח של המציאות, פתח גדול מלמטה.

 

דר' ג'רמי פוגל ; המהפכה המינית של זיגמונד פרויד

הרבה מההתקפות השכיחות למדי על אדמור הפסיכואנליטיקה תוקפות קריקטורות של דברי החכם, ולא את הדברים עצמם - במיוחד כשמדובר על הרעיונות המהפכניים של האיש על מיניות האדם. בהרצאה זו נבקש להחזיר עטרה ליושנה בהדגשת ההיגיון הבריא העמוק ברעיונות המרכזיים של פרויד, תוך התרכזות במשמעותם הפילוסופית והמוסרית עבור בני אדם כיצורים מיניים. זאת ועוד, נחשוב למה כדאי לנו להיות יותר כמו הבונובו מאשר הגורילה, וננסה להבין מה הקשר בין זה ולבין מהפכת המיניות, שהיא אחת האירועים המשמעותיים במערב של המאה העשרים. 

דר' ג'רמי פוגל, דר' בפילוסופיה יהודית מודרנית, מלמד באוניברסיטת תל אביב ומרצה על פילוסופיה.

 

יאיר אסולין ; סיפורים כאפשרות לגאולה

בספרו הגדול "פשר החלומות" מבקש פרויד לפענח את נפש האדם, את הכוחות הפועלים בה, כמו שמפענחים סיפור, כמו שמפענחים יצירת אומנות. על המודע והלא מודע הקיים בה. בחיבורו הגדול הזה, שפרויד אמר עליו כי "הוא מכיל את הגילוי בעל הערך הגדול ביותר שנתמזל מזלי לגלות. תובנה כגון זו אינה נופלת בחלקו של אדם אלא פעם אחת בימי חייו", הוא בעצם מציע מהפכה של ממש באופן הקריאה והחשיבה של ספרות, וממילא גם באופן הכתיבה שלה. ספרות כגילוי ופיענוח של רגשות, ספרות כמהלך טיפולי של הקורא את נפשו, ספרות כאפשרות ממשית לגאולה. על אפשרות הגאולה הזו, על הקשר בין סיפורים לבין החיים, ועל כמה נקודת המבט הזו משמעותית לחיינו.

יאיר אסולין, סופר, הוגה דעות, בעל טור ב"הארץ", חתן פרס ספיר לספר ביכורים 2011, חתן פרס ראש הממשלה, שימש כמרצה אורח באוניברסיטת "ייל".

 

הערות

 

מיקום
טוקהאוס ביתן 12 (שימו לב לא האנגר 12) ממוקם ביריד המזרח, בצפון מזרח נמל ת"א, על גדות נחל הירקון, צמוד לגשר העץ העגול המחבר בין חניון רידינג מערב לנמל תל-אביב.

חניה
ניתן לחנות בחניון רידינג מערב ולחצות את הגשר העגול עד אלינו או להיכנס לנמל בכניסה הצפונית בכיכר פלומר (סוף רח' דיזנגוף) ולפנות מיד ימינה לחניון שנמצא מאחורי "מטבחי סמל". טוקהאוס הוא המבנה האחרון בצד שמאל.

שעות פתיחה וסידורי ישיבה
הדלתות נפתחות שעה וחצי לפני כל אירוע, ושעה לפני האירוע בימי שישי בערב. הקהל מוזמן להגיע מוקדם לתפוס מקום וליהנות מהבר והמסעדה.

ניתן לצפות בעמוד התפריט באתר הבית www.talkhouse.co.il , המסעדה אינה כשרה.
הישיבה סביב שולחנות. המקומות לא מסומנים. הקהל שמגיע מאוחר מצטרף לשולחנות או מוזמן לשבת בכיסאות הפזורים מסביב באולם..
מי שמגיעים בהרכבים גדולים ומעוניינים לשבת ביחד מומלץ להגיע לפחות כשעה לפני תחילת האירוע.

הזמנת כרטיסים ותנאי ביטול
מומלץ להזמין כרטיסים מראש דרך האתר או דרך מוקד "GOSHOW" בטלפון 6119*
/ 03-6133556
המוקד עובד בימים א'-ה' בשעות 09:00-18:00 ובימי ו' 09:00-13:00.
כתובת המייל של הרוכשים מראש דרך האתר, תתווסף באופן אוטומטי לרשימת הדיוור שלנו
בה נשלחים עדכונים על אירועים קרובים והטבות, להסרה מהרשימה ניתן לשלוח בקשה להסרה ממייל הדיוור או לשלוח בקשה להסרה למייל talkhousetlv@gmail.com.
ניתן לרכוש כרטיסים בערב המופע באשראי/מזומן, מחירי הכרטיסים בקופה במקום הינם
גבוהים יותר מרכישה מראש. המחירים ללא הנחות והטבות כלשהן ועל בסיס מקום פנוי בלבד.

ניתן לבטל כרטיסים ולקבל החזר כספי ובלבד שהביטול התבצע עד 48 שעות לפני מועד האירוע בכפוף ל-5% דמי ביטול. במידה והפנייה לגבי הביטול מאוחר יותר יש לפנות במייל בלבד talkhousetlv@gmail.com ולקבל כרטיסים חלופיים לאירועים אחרים. ניתן לקבל לרוב האירועים לא לכל האירועים. ההחלפה כאמור מותנית בהודעה מראש במייל בלבד עד שעתיים לפני האירוע

סוגי כרטיסים:
כרטיס זוגי – כרטיס אחד עבור 2 אנשים
כרטיס גמלאי/ת – רק עבור מי שמחזיק תעודת גמלאי/ותיק
כרטיס סטודנט – רק עבור מי שמחזיק כרטיס סטודנט או תלמידים במערכת החינוך. הכניסה לילדים מתחת לגיל 16 הינה ע"פ שיקול דעת ההורים ובליווי מבוגר.
כרטיס בעל מוגבלות – המקום נגיש לבעלי מוגבלויות. למלווה לבעל מוגבלות המחזיק/ה בכרטיס נכה שמחייב מלווה - הכניסה למלווה ללא תשלום. מומלץ לאורחים בכסאות גלגלים להודיע לנו על כך מראש או במייל או בטלפון ביום האירוע

** שים לב: הערה זו מתייחסת לכלל סוגי הכרטיסים שעשויים להופיע בתהליך הרכישה, סוגי הכרטיסים הפתוחים למכירה משתנים ממופע למופע

שונות
להזמנת אירועים סגורים ובירורים נוספים: 03-5545500 // talkhousetlv@gmail.com

v      ניתן לבטל כרטיסים ולקבל החזר כספי ובלבד שהביטול התבצע עד 48 שעות לפני מועד האירוע בכפוף ל-5% דמי ביטול.

v      מוצר זה נמכר באמצעות מערכת GOSHOW על ידי חברת טוק האוס בע"מ, ח.פ. 515396059 מרח' השניים 14/5, גבעתיים

v      חברת GOSHOW אינה אחראית על איכות השירות ו/או קיום האירוע ו/או כל מחדל הקשור באירוע מושא מוצר זה

לשאלות בנושאים טכניים

רכישה,כירטוס ותקלות באתר

GoShow LTD

טלפון:

*6119

 

פקס:

03-6440730

 

ליצירת קשר:

 
 
 
 
 

אירועים נוספים של טוקהאוס

 

תגובות