אירוע: גיל מרקוביץ: הנסיכה והעדשה המגדרית! יצוגי מגדר ואהבה בסרטי הקולנוע של דיסני

מקום: טוקהאוס, תל אביב-יפו

מועד: 20/09/2019 שעה: 14:00

סוג אירוע: ישיבה לא מסומנים

סוג כרטיס:רגיל50 ש"חכמות1
דמי טיפול אינטרנט:00
סה"כ:150

גיל מרקוביץ: הנסיכה והעדשה המגדרית! יצוגי מגדר ואהבה בסרטי הקולנוע של דיסני

טוקהאוס, תל אביב-יפו 20/09/2019 בשעה 14:00

סוג אירוע

ישיבה לא מסומנים

מחיר בקופות

65 ₪

מחיר באתר החל מ-

50 ₪

ORDER
 
 

אודות האירוע

 

גיל מרקוביץ: הנסיכה והעדשה המגדרית! יצוגי מגדר ואהבה בסרטי הקולנוע של דיסני

הרצאה מוזיקלית של גיל מרקוביץ בליווי דן בר יעקב, משובצת במיטב השירים מתוך סרטי דיסני, העוסקת בהתפתחות  של ייצוגי מגדר ואהבה בעולם התוכן של דיסני ובהשפעה ההדדית שלהם על החברה ושל החברה על התוכן.

נסיכוּת זהו קונספט שמשתרש בשלבים מוקדמים של ההתפתחות, והוא מאוד פופולרי: נסיכה היא לעולם יפה, שרה נפלא, בעלת היקף מותניים של עיפרון מחודד, היא מצפה מאוד ליום שבו תתאהב ויתאהבו בה, היא נמצאת בסכנה, ואז הוא מגיע, הוא לעולם גבוה ורזה, וגם הוא יודע לשיר! הוא חסון ואיש פתרונות, והוא אפילו עשיר. הוא מתאהב בה ומושיע אותה מהצרה.

זה תמיד אותו סיפור. הפרטים בתבנית לא משתנים - מדוע הפרטים בתבנית נשארים כפי שהם, אילו פרטים בכל זאת משתנים ומה מלמד השינוי, מדוע הסרטים של דיסני, על אף הסטריאוטיפים הרבים, כה מנחמים וממשיכים להפנט אותנו, ואיזה מחיר יש לנחמה הזאת?

ההרצאה סוקרת את התפתחות דמויות הנשים והגברים משלגיה, דרך ספר הג׳ונגל, מולאן ומואנה, עד הסרטי ה-live action - הגרסאות החיות שדיסני מוציאה לקלסיקות שלה בשנים האחרונות. היא מבוססת על תוכן אקדמי מהתחומים סוציולוגיה, פסיכולוגיה חברתית, תקשורת ומגדר, ועוזרת להבין את הקונפליקט הפנימי שבין האהבה הגדולה לתכנים שדיסני מייצרת לבין הביקורת שלנו כלפיהם.

 

שרים ומגישים:

גיל מרקוביץ', עורכת תוכן ושדרנית של התוכנית היומית "המעבדה" ותוכניות נוספות בתאגיד השידור "כאן", זמרת אופרה, רוקדת, שרה ויוצרת בהרכב המחול-תאטרון של רנה שינפלד, חברה באנסמבל "זגופָּ" של תאטרון הסמטה.

דן בר יעקב, מוזיקאי, יוצר ומלחין.

הערות

 

מיקום
טוקהאוס ביתן 12 (לא האנגר 12) ממוקם ביריד המזרח, בצפון מזרח נמל ת"א, על גדות נחל הירקון, צמוד לגשר העץ העגול החוצה את נחל הירקון ומחבר בין חניון רידינג מערב לנמל תל-אביב.

חניה
ניתן לחנות בחניון רידינג מערב ולחצות את הגשר העגול עד אלינו או להיכנס לנמל בכניסה הצפונית בכיכר פלומר (סוף רח' דיזנגוף) ולפנות מיד ימינה לחניון שנמצא מאחורי "מטבחי סמל". טוקהאוס הוא המבנה האחרון בצד שמאל.

שעות פתיחה וסידורי ישיבה
הדלתות נפתחות שעה וחצי לפני כל אירוע, ושעה לפני האירוע בימי שישי בערב. הקהל מוזמן להגיע מוקדם לתפוס מקום וליהנות מהבר והמסעדה.

ניתן לצפות בעמוד התפריט באתר הבית www. talkhouse.co.il, המסעדה אינה כשרה.
הישיבה סביב שולחנות. המקומות לא מסומנים. הקהל שמגיע מאוחר מצטרף לשולחנות או מוזמן לשבת בכסאות הפזורים מסביב באולם, יש פינת עישון בדק בחוץ.
מי שמגיעים בהרכבים גדולים ומעוניינים לשבת ביחד מומלץ להגיע כשעה לפני תחילת האירוע.

הזמנת כרטיסים ותנאי ביטול
מומלץ להזמין כרטיסים מראש דרך האתר או דרך מוקד "GOSHOW" בטלפון 6119*
/ 03-6133556
המוקד עובד בימים א'-ה' בשעות 09:00-18:00 ובימי ו' 09:00-13:00.
כתובת המייל של הרוכשים מראש דרך האתר, תתווסף באופן אוטומטי לרשימת הדיוור שלנו
בה נשלחים עדכונים על אירועים קרובים והטבות, להסרה מהרשימה ניתן לשלוח בקשה להסרה ממייל הדיוור או לשלוח בקשה להסרה למייל talkhousetlv@gmail.com.
ניתן לרכוש כרטיסים בערב המופע באשראי/מזומן, מחירי הכרטיסים בקופה במקום הינם
גבוהים יותר מרכישה מראש. המחירים ללא הנחות והטבות ועל בסיס מקום פנוי בלבד.
ניתן לבטל כרטיסים עד 48 שעות לפני האירוע בכפוף ל-5% דמי ביטול, לאחר מכן, ניתן לקבל כרטיסים חלופיים לאירועים אחרים, ההחלפה מותנית בהודעה מראש במייל בלבד עד שעתיים לפני האירוע לכתובת talkhousetlv@gmail.com.

שונות
הכניסה לילדים מתחת לגיל 16 הינה עם כרטיס סטודנט (אם מופיע כרטיס סטודנט באירוע) או כרטיס רגיל, ע"פ שיקול דעת ההורים ובליווי מבוגר.
המקום נגיש לבעלי מוגבלויות. למלווה לבעל מוגבלות המחזיק/ה בכרטיס נכה שמחייב מלווה - הכניסה למלווה ללא תשלום. מומלץ לאורחים בכסאות גלגלים להודיע לנו על כך מראש או במייל או בטלפון להזמנת אירועים סגורים ובירורים נוספים: 03-5545500 // talkhousetlv@gmail.com מוצר זה נמכר באמצעות מערכת GOSHOW על ידי חברת טוק האוס בע"מ, ח.פ. 515396059 מרח' השניים 14/5, גבעתיים
חברת GOSHOW אינה אחראית על איכות השירות ו/או קיום האירוע ו/או כל מחדל הקשור באירוע מושא מוצר זה.

ניתן לבטל כרטיסים עד יומיים מיום האירוע בכפוף ל-5% דמי ביטול, לאחר מכן אין ביטולים

מוצר זה נמכר באמצעות מערכת GOSHOW על ידי חברת טוק האוס בע"מ, ח.פ. 515396059 מרח' השניים 14/5, גבעתיים
חברת GOSHOW אינה אחראית על איכות השירות ו/או קיום האירוע ו/או כל מחדל הקשור באירוע מושא מוצר זה

לשאלות בנושאים טכניים

רכישה,כירטוס ותקלות באתר

GoShow LTD

טלפון:

*6119

 

פקס:

03-6440730

 

ליצירת קשר:

 
 
 
 
 

אירועים נוספים של טוקהאוס

 

תגובות