הסתיימה המכירה לאירוע זה
 
 
 

אירוע: איתי אנגל ; סכסוכים בעולם – מבט נדיר מהשטח סדרה בת 6 מפגשים

מקום: טוקהאוס, תל אביב-יפו

מועד: 28/10/2019 שעה: 20:30

סוג אירוע: ישיבה לא מסומנים

איתי אנגל ; סכסוכים בעולם – מבט נדיר מהשטח סדרה בת 6 מפגשים

טוקהאוס, תל אביב-יפו 28/10/2019 בשעה 20:30

הסתיימה המכירה, נשמח לראותכם באירועים הבאים
 
 

אודות האירוע

 

איתי אנגל ; סכסוכים בעולם – מבט נדיר מהשטח סדרה בת 6 מפגשים

איתי אנגל ; סכסוכים בעולם – מבט נדיר מהשטח

סדרה בת 6 מפגשים – ימי שני החל מה-28.10.19

 

ימי שני פעם בשבוע, בשעה 20:30  בתאריכים: 28.10, 4.11, 11.11, 18.11, 25.11, 2.12

איתי אנגל, עיתונאי, כתב ובמאי (גלי צה"ל, חדשות 2, אולפן שישי, עובדה עם אילנה דיין) ומרצה בארץ והעולם חוזר לטוקהאוס לסדרה נוספת.

איתי הוא כתב הישראלי שדיווח ממוקדים רבים של איזורי מלחמה וסכסוכים בעולם - במשך 25 השנים האחרונות הוא נכנס כמעט לכל אזור סכסוך על פני כדור הארץ.

הסדרה "סכסוכים בעולם" היא סדרה ייחודית שאותה איתי מעביר עם תיעוד נדיר, עדכני ובלעדי שלו מהשטח, במזה"ת והרבה מעבר לו. כל אחד מהקונפליקטים מתחיל בסקירה היסטורית רחבה, מצגות מושקעות ועדכניות, צילומים בלעדיים מהשטח ומעקב מתמשך לכל אורך הקורס אחר המתרחש באזורים שאותם נלמד. הקהל מקבל חומרי עיון נוספים לאחר כל הרצאה.

מומלץ לרכוש כרטיסים לסדרה כולה במחיר מוזל, בהמשך ניתן יהיה לרכוש כרטיסים גם לכל מפגש בנפרד. כרטיסים לסדרה כולה ניתן לבטל עד 48 שעות לפני המפגש הראשון 

 


מפגש 1 – יום ב',  28.10  20:30
היום שאחרי דאע"ש - מבט מהשטח

דאע״ש, כוח מאורגן ואכזרי יותר מכפי שהכרנו אי פעם, אשר מאיים להחריב את העולם המוכר לנו, נאבק בימים אלה על עתידו ועתיד הח'ליפות האסלמית.
דאע"ש סופג תבוסות קשות אך האידיאולוגיה והלוחמים לא נעלמים ומתכננים את הגלגול הבא של הארגון. בינתיים, מי שמשתלט על רוב השטחים של דאע"ש הם בעיקר כוחות שיעים בחסות איראן שיוצרים ציר שיעי עוין לישראל מאיראן עד דרום לבנון.
ההרצאה, הכוללת גם ראיונות בלעדיים עם לוחמי המדינה האסלמית, מתארת את העלייה של דאע"ש באמצעות תיעוד בלעדי של איתי אנגל מעירק וסוריה מ 2003 ועד ימינו אנו.
נדון באפשרות שהארגון, בגלגול זה או אחר, ישוב להכות את המזרח התיכון, וכן בהתפתחויות האחרונות שמשנות את המזה״ת שעל גבולותינו.
מה צפוי כעת עם היחלשות דאע״ש? האם הכוחות שיעלו כעת עלולים להיות מסוכנים עוד יותר למדינת ישראל?

 

 

 

מפגש 2 – יום ב',  04.11  20:30

אפגניסטן - מקורות הג'יהאד העולמי

אפגניסטן שוב חוזרת לכותרות, שוב בנסיבות לא משמחות.
עושה רושם שהטליבאן, הארגון שסיפק מקלט לאל קעידה ואוסמה בן לאדן, עומד להשתלט שוב על המדינה, למרות שארה"ב השקיעה את כל כוחה במשך 18 השנים האחרונות כדי להביס אותו.
אפגניסטן היא למעשה המקום שבו נולד הג'יהאד העולמי. משם הגיעו הרעיונות שהביאו ל 9/11 ונפילת התאומים ששינו למעשה את העולם כולו.
תוך קטעי תיעוד של המרצה מאפגניסטן נתוודע לרעיונות הג'יהאד ולהיסטוריה המרתקת של המדינה שמצליחה להביס שוב ושוב את כל המעצמות שמנסות להתערב בענייניה.


מפגש 3 – יום ב',  11.11  20:30

הכורדים - משרטטים מחדש את מפת המזרח התיכון

בשנים האחרונות הופכים הכורדים לאחד הכוחות המפתיעים והמרתקים ביותר במזרח התיכון. הם הצליחו להביס את דאע"ש בלוחמה קרקעית והגרילה שלהם היא הכוח הצבאי היחיד בעולם שבו קיים שוויון מוחלט בין נשים וגברים בכוח הלוחם.
הכורדים, יותר מ 35 מיליון בני אדם, הם העם הגדול ביותר על פני כדור הארץ שאין לו מדינה.
בעקבות המהפכות במזרח התיכון והתפרקות המדינות כפי שהכרנו אותן הצליחו הכורדים לבסס לעצמם טריטוריות אדירות בצפון סוריה ובצפון עירק.בד בבד הם נלחמים בטורקיה ובאיראן.  איתי אנגל ששהה עם הכוחות הכורדים בעירק ובסוריה מקדיש בהרצאה זו פרק מיוחד ליחסים המיוחדים של הכורדים עם מדינת ישראל.


מפגש 4 – יום ב',  18.11  20:30

צפון אירלנד - חומר למחשבה גם על הסכסוך שלנו

צפון אירלנד היא דוגמא נדירה לסכסוך שהגיע לפתרון. יש לא מעט קווים מקבילים בקונפליקט בין הפרוטסטנטים והקתולים לבין הסכסוך הישראלי - פלסטיני (ויש גם כאלה שייחודיים לנו). נבין מה השכילו לעשות בצפון אירלנד שלא הצליחו לעשות אצלנו במזה״ת. נחזור להיסטוריה של בריטניה ואירלנד ולשאלות הבסיסיות של  'איך נולדים עמים, מדינות ושפות'. נבין את הסכסוך בצפון אירלנד ונתהה מדוע הוא מהווה חומר לסרטים בהוליווד ולשירים של U2, איך נוצר מצב שבו יש יותר אירים בארה"ב מאשר באירלנד וכיצד הם התמקמו בעמדות המפתח הכי חשובות בממשל.על רקע רעיון ה'ברקזיט' - הפרישה של בריטניה מהאיחוד האירופי, מרחפת סכנה על הסכם שלום נדיר שהושג בצפון אירלנד.

 

 

מפגש 5 – יום ב',  25.11  20:30

קונגו ורואנדה - "מלחמת העולם של אפריקה"

באופן מפתיע לא הרבה יודעים את זה. ברפובליקה הדמוקרטית של קונגו מתנהל עדיין הסכסוך הקטלני ביותר על פני כדור הארץ: יותר מ-5 מיליון בני אדם כבר נהרגו שם והמדינה נודעה לשמצה כ"בירת האונס העולמי". כ 1000 נשים בממוצע נאנסות שם מדי יום במסגרת המלחמה.
כדי להבין את שורשי המלחמה בקונגו נחזור לימי הקולוניאליזם האירופי באפריקה, תופעת העבדות והשחרור של מדינות אפריקה לעצמאות. נרחיב אודות טבח העם ברואנדה ב 1994, נבין מה הם שורשי העימות בין שבטי ההוטו והטוטסי, ומה הן השלכות הטבח ברואנדה על הסכסוך בקונגו ופרוץ מה שמכונה "מלחמת העולם של אפריקה".


מפגש 6 – יום ב',  02.12  20:30

רוסיה של פוטין (ניתוח המעורבות הרוסית בסוריה דרך המקרה של צ׳צ׳ניה)

ולדימיר פוטין נשיא רוסיה הפך בשנים האחרונות לאיש החזק ביותר על פני כדור הארץ. 'בזכותו' אסד עדיין שולט בסוריה, רוסיה פלשה לאוקראינה וגאורגיה ויותר מדינות בעולם מחפשות את הקרבה אליו מאשר לארה"ב.פוטין הוא האיש שאמר: "התפרקות ברה"מ היתה האסון הגאופוליטי הגדול ביותר של המאה ה 20".את תפיסת העולם של פוטין בסוריה אפשר להבין באמצעות הבנת המלחמה של סוריה בצ'צ'ניה והאסלם הצ'צ'ני שאיים על רוסיה בג'יהאד משלו. עיקר השיעור יספר על צ'צ'ניה אגב ההיסטוריה של רוסיה וברה"מ.נתייחס גם לתופעת האוליגרכים היהודים ברוסיה, להרג עיתונאים ולהשתקת האופוזיציה תחת משטרו של פוטין.

הערות

 

מיקום
טוקהאוס ביתן 12 (שימו לב לא האנגר 12) ממוקם ביריד המזרח, בצפון מזרח נמל ת"א, על גדות נחל הירקון, צמוד לגשר העץ העגול המחבר בין חניון רידינג מערב לנמל תל-אביב.

חניה
ניתן לחנות בחניון רידינג מערב ולחצות את הגשר העגול עד אלינו או להיכנס לנמל בכניסה הצפונית בכיכר פלומר (סוף רח' דיזנגוף) ולפנות מיד ימינה לחניון שנמצא מאחורי "מטבחי סמל". טוקהאוס הוא המבנה האחרון בצד שמאל.

שעות פתיחה וסידורי ישיבה
הדלתות נפתחות שעה וחצי לפני כל אירוע, ושעה לפני האירוע בימי שישי בערב. הקהל מוזמן להגיע מוקדם לתפוס מקום וליהנות מהבר והמסעדה.

ניתן לצפות בעמוד התפריט באתר הבית www.talkhouse.co.il , המסעדה אינה כשרה.
הישיבה סביב שולחנות. המקומות לא מסומנים. הקהל שמגיע מאוחר מצטרף לשולחנות או מוזמן לשבת בכיסאות הפזורים מסביב באולם..
מי שמגיעים בהרכבים גדולים ומעוניינים לשבת ביחד מומלץ להגיע לפחות כשעה לפני תחילת האירוע.

הזמנת כרטיסים ותנאי ביטול
מומלץ להזמין כרטיסים מראש דרך האתר או דרך מוקד "GOSHOW" בטלפון 6119*
/ 03-6133556
המוקד עובד בימים א'-ה' בשעות 09:00-18:00 ובימי ו' 09:00-13:00.
כתובת המייל של הרוכשים מראש דרך האתר, תתווסף באופן אוטומטי לרשימת הדיוור שלנו
בה נשלחים עדכונים על אירועים קרובים והטבות, להסרה מהרשימה ניתן לשלוח בקשה להסרה ממייל הדיוור או לשלוח בקשה להסרה למייל talkhousetlv@gmail.com.
ניתן לרכוש כרטיסים בערב המופע באשראי/מזומן, מחירי הכרטיסים בקופה במקום הינם
גבוהים יותר מרכישה מראש. המחירים ללא הנחות והטבות כלשהן ועל בסיס מקום פנוי בלבד.

ניתן לבטל כרטיסים ולקבל החזר כספי ובלבד שהביטול התבצע עד 48 שעות לפני מועד האירוע בכפוף ל-5% דמי ביטול. במידה והפנייה לגבי הביטול מאוחר יותר יש לפנות במייל בלבד talkhousetlv@gmail.com ולקבל כרטיסים חלופיים לאירועים אחרים. ניתן לקבל לרוב האירועים לא לכל האירועים. ההחלפה כאמור מותנית בהודעה מראש במייל בלבד עד שעתיים לפני האירוע

סוגי כרטיסים:
כרטיס זוגי – כרטיס אחד עבור 2 אנשים
כרטיס גמלאי/ת – רק עבור מי שמחזיק תעודת גמלאי/ותיק
כרטיס סטודנט – רק עבור מי שמחזיק כרטיס סטודנט או תלמידים במערכת החינוך. הכניסה לילדים מתחת לגיל 16 הינה ע"פ שיקול דעת ההורים ובליווי מבוגר.
כרטיס בעל מוגבלות – המקום נגיש לבעלי מוגבלויות. למלווה לבעל מוגבלות המחזיק/ה בכרטיס נכה שמחייב מלווה - הכניסה למלווה ללא תשלום. מומלץ לאורחים בכסאות גלגלים להודיע לנו על כך מראש או במייל או בטלפון ביום האירוע

** שים לב: הערה זו מתייחסת לכלל סוגי הכרטיסים שעשויים להופיע בתהליך הרכישה, סוגי הכרטיסים הפתוחים למכירה משתנים ממופע למופע

שונות
להזמנת אירועים סגורים ובירורים נוספים: 03-5545500 // talkhousetlv@gmail.com

v      ניתן לבטל כרטיסים ולקבל החזר כספי ובלבד שהביטול התבצע עד 48 שעות לפני מועד האירוע בכפוף ל-5% דמי ביטול.

v      מוצר זה נמכר באמצעות מערכת GOSHOW על ידי חברת טוק האוס בע"מ, ח.פ. 515396059 מרח' השניים 14/5, גבעתיים

v      חברת GOSHOW אינה אחראית על איכות השירות ו/או קיום האירוע ו/או כל מחדל הקשור באירוע מושא מוצר זה

לשאלות בנושאים טכניים

רכישה,כירטוס ותקלות באתר

GoShow LTD

טלפון:

*6119

 

פקס:

03-6440730

 

ליצירת קשר:

 
 
 
 
 

אירועים נוספים של טוקהאוס

 

תגובות