הסתיימה המכירה לאירוע זה
 
 
 

אירוע: 2 TALK - מבט אחר על ירושלים

מקום: טוקהאוס, תל אביב-יפו

מועד: 16/06/2019 שעה: 21:00

סוג אירוע: ישיבה לא מסומנים

2 TALK - מבט אחר על ירושלים

טוקהאוס, תל אביב-יפו 16/06/2019 בשעה 21:00

הסתיימה המכירה, נשמח לראותכם באירועים הבאים
 
 

אודות האירוע

 

2 TALK - מבט אחר על ירושלים

לרגל יום ירושלים נארח בטוקהאוס שני עיתונאים וסופרים בכירים העוסקים בסיקור וכתיבה על ירושלים ל 2 הרצאות  על נקודות מבט אחרות ופחות מדוברות של העיר המרתקת והמורכבת הזו.   

 

ניר חסון: "סלע קיומנו" או "למה אנחנו צריכים את הוותיקן הזה?" סינדרום ירושלים של הישראלים

ירושלים היא טאבו בציבוריות הישראלית, אולי הטאבו החזק מכולם, חזק עד כדי כך שדיבור על חלוקת ירושלים נחשב לאורך שנים ארוכות למעשה בגידה. "חוק ירושלים" הוא החוק המשוריין ביותר בספר החוקים הישראלי ובכל "יום ירושלים" נשבעים כולם בשמה של "העיר המאוחדת לנצח נצחים". אבל באותו הזמן, ירושלים היא בעיני רוב הישראלים גם מקום רחוק, קיצוני, חשוך ואלים שכל הווייתו היא הפגנות של קיצוניים חרדים או פיגועי דקירה בשער שכם.

בהרצאה ארד לשורשיה של הדואליות הזו. מה הקשר בין ירושלים המדומיינת בעיני הישראלים לבין העיר האמתית? האם אכן אין ציונות בלי ציון? איך הרצל ובן גוריון ראו את ירושלים? למה דיין חשב ב-5.6.1967 שאנחנו "לא צריכים את הוותיקן הזה"? איך ירושלים הפכה בתוך יממה ל"לב האומה"? ולמה לא ניתן לקיים שום דיון רציונלי על עתידה של העיר?

 

ניר חסון  הוא עיתונאי, כתב ירושלים וארכאולוגיה ועורך ערוץ הסביבה של בעיתון "הארץ". חסון מסקר את ירושלים זה עשור ומתמקד ביחסים שבין הקבוצות השונות בעיר: חרדים, חילונים, פלסטינים והעדות הנוצריות. הוא מסקר מקרוב את הנעשה בשכונות הפלסטיניות של מזרח ירושלים; את המתיחות סביב הר הבית והמקומות הקדושים; וכן את הארכיאולוגיה הישראלית ונושאי סביבה וטבע. ב-2017 יצא ספרו "אורשלים - ישראלים ופלסטינים בירושלים 1967–2017" בהוצאת ידיעות אחרונות/ספרי עליית הגג.

 

אליעזר יערי: דרישת שלום מעבר להרי החושך

בתמונות מרהיבות, עם הומור וסיפורים נוגעים ללב, מגולל אליעזר את סיפור החיים המשותפים בירושלים, על הסיכונים, הסיכויים, הקדושה והפחד הטבועים בה. יערי מספר את סיפורו מזווית של שתי שכונות – יהודית ומוסלמית (שכונת ארנונה וצור באהר), הנושקות זו לזו, תיאור שיצא לאור גם בספר 'מעבר להרי החושך' שזכה לשבחים רבים מכל קצות הקשת הפוליטית והספרותית.

איך תוכל עיר דו לאומית להמשיך ולהיות בירתו של עם אחד בלבד? איך נראית התלות ההדדית של החברה היהודית בפלסטינית ולהיפך – ומה זה אומר לגבי שאר אזורי הארץ? מבט מרתק ומיוחד מתוך מיקרוקוסמוס של שכונה אחת בירושלים המאיר על השינויים העצומים שקורים בחברה הפלסטינית ובחברה היהודית.

 

אליעזר יערי – שירת מ 1969 ועד 1977 בחיל האוויר, ואז עבר ל 'טלוויזיה הישראלית' ובמשך 22 שנה היה כתב, עורך ומגיש תכניות החדשות המרכזיות, וניהל את חטיבת התוכניות.ב- 1998 אליעזר נבחר כמנכ"ל ה 'קרן החדשה לישראל', והקדיש עצמו לקידום החברה האזרחית בישראל, לארגוני זכויות האדם, וחיזוק קבוצות מוחלשות בחברה הישראלית. ב- 2010 הוא פרש ומאז הוא מתרכז בכתיבה, רדיו, צילום ובימוי, ובפעילות לקידום החברה הערבית והתרבות בירושלים.

ספריו: "בחזרה לטיטניק" (זמורה ביתן 1990), "הצטלבויות" (ספריית הפועלים 2004), "מעבר להרי החושך" ('אלבטרוס' 2015) והספר Changing the World Frame by Frame  בהוצאת JDC (אנגלית). לאחרונה יצא לאקרנים גם סרטו "האופטימיים" שמוצג בסינמטקים ופסטיבלים בישראל ובעולם.

הערות

 

מיקום
טוקהאוס ביתן 12 (לא האנגר 12) ממוקם ביריד המזרח, בצפון מזרח נמל ת"א, על גדות נחל הירקון, צמוד לגשר העץ העגול החוצה את נחל הירקון ומחבר בין חניון רידינג מערב לנמל תל-אביב.

חניה
ניתן לחנות בחניון רידינג מערב ולחצות את הגשר העגול עד אלינו או להיכנס לנמל בכניסה הצפונית בכיכר פלומר (סוף רח' דיזנגוף) ולפנות מיד ימינה לחניון שנמצא מאחורי "מטבחי סמל". טוקהאוס הוא המבנה האחרון בצד שמאל.

שעות פתיחה וסידורי ישיבה
הדלתות נפתחות שעה וחצי לפני כל אירוע, ושעה לפני האירוע בימי שישי בערב. הקהל מוזמן להגיע מוקדם לתפוס מקום וליהנות מהבר והמסעדה.

ניתן לצפות בעמוד התפריט באתר הבית www. talkhouse.co.il, המסעדה אינה כשרה.
הישיבה סביב שולחנות. המקומות לא מסומנים. הקהל שמגיע מאוחר מצטרף לשולחנות או מוזמן לשבת בכסאות הפזורים מסביב באולם, יש פינת עישון בדק בחוץ.
מי שמגיעים בהרכבים גדולים ומעוניינים לשבת ביחד מומלץ להגיע כשעה לפני תחילת האירוע.

הזמנת כרטיסים ותנאי ביטול
מומלץ להזמין כרטיסים מראש דרך האתר או דרך מוקד "GOSHOW" בטלפון 6119*
/ 03-6133556
המוקד עובד בימים א'-ה' בשעות 09:00-18:00 ובימי ו' 09:00-13:00.
כתובת המייל של הרוכשים מראש דרך האתר, תתווסף באופן אוטומטי לרשימת הדיוור שלנו
בה נשלחים עדכונים על אירועים קרובים והטבות, להסרה מהרשימה ניתן לשלוח בקשה להסרה ממייל הדיוור או לשלוח בקשה להסרה למייל talkhousetlv@gmail.com.
ניתן לרכוש כרטיסים בערב המופע באשראי/מזומן, מחירי הכרטיסים בקופה במקום הינם
גבוהים יותר מרכישה מראש. המחירים ללא הנחות והטבות ועל בסיס מקום פנוי בלבד.
ניתן לבטל כרטיסים עד 48 שעות לפני האירוע בכפוף ל-5% דמי ביטול, לאחר מכן, ניתן לקבל כרטיסים חלופיים לאירועים אחרים, ההחלפה מותנית בהודעה מראש במייל בלבד עד שעתיים לפני האירוע לכתובת talkhousetlv@gmail.com.

שונות
הכניסה לילדים מתחת לגיל 16 הינה עם כרטיס סטודנט (אם מופיע כרטיס סטודנט באירוע) או כרטיס רגיל, ע"פ שיקול דעת ההורים ובליווי מבוגר.
המקום נגיש לבעלי מוגבלויות. למלווה לבעל מוגבלות המחזיק/ה בכרטיס נכה שמחייב מלווה - הכניסה למלווה ללא תשלום. מומלץ לאורחים בכסאות גלגלים להודיע לנו על כך מראש או במייל או בטלפון להזמנת אירועים סגורים ובירורים נוספים: 03-5545500 // talkhousetlv@gmail.com מוצר זה נמכר באמצעות מערכת GOSHOW על ידי חברת טוק האוס בע"מ, ח.פ. 515396059 מרח' השניים 14/5, גבעתיים
חברת GOSHOW אינה אחראית על איכות השירות ו/או קיום האירוע ו/או כל מחדל הקשור באירוע מושא מוצר זה.

ניתן לבטל כרטיסים עד יומיים מיום האירוע בכפוף ל-5% דמי ביטול, לאחר מכן אין ביטולים

מוצר זה נמכר באמצעות מערכת GOSHOW על ידי חברת טוק האוס בע"מ, ח.פ. 515396059 מרח' השניים 14/5, גבעתיים
חברת GOSHOW אינה אחראית על איכות השירות ו/או קיום האירוע ו/או כל מחדל הקשור באירוע מושא מוצר זה

לשאלות בנושאים טכניים

רכישה,כירטוס ותקלות באתר

GoShow LTD

טלפון:

*6119

 

פקס:

03-6440730

 

ליצירת קשר:

 
 
 
 
 

אירועים נוספים של טוקהאוס

 

תגובות