הסתיימה המכירה לאירוע זה
 
 
 

אירוע: תמר פול כהן - ילדי הלילה: הילדים האבודים של סין

מקום: סינקופה-בר, חיפה

מועד: 29/04/2019 שעה: 20:30

סוג אירוע: ישיבה לא מסומנים

תמר פול כהן - ילדי הלילה: הילדים האבודים של סין

סינקופה-בר, חיפה 29/04/2019 בשעה 20:30

הסתיימה המכירה, נשמח לראותכם באירועים הבאים
 
 

אודות האירוע

 

תמר פול כהן - ילדי הלילה: הילדים האבודים של סין

תארו לכם שבמדינת ישראל היה חוק המגביל את הילודה וקובע כי מותר ללדת רק ילד אחד ? 
מי שיעבור על החוק צפוי לעונשים קשים, קנסות החרמת רכוש, הריסת בתים,פיטורין ואפילו הפלות בכפיה גם בחודש 9.
 
בסין יש כיום מליונים ילדי צללים,  הם לא רשומים או קיימים באופן רשמי כתושבי המדינה, אין להם זהות, הם אינם זכאים לטיפול רפואי, אינם לוקחים חלק במערכת החינוך ואינם להתחתן או לצאת מהארץ. בבית בו ישנם שני ילדים – האחד גדל ומקבל הכל והשני, הלא חוקי  
 
רוצים לשמוע עוד?
בהרצאה מרתקת מביאה תמר פול כהן, את סיפורם של הילדים הנולדים מחוץ לחוק בסין בשל חוק הגבלת הילודה. 
 
.ב- 25 לספטמבר 1979 יוצא חוק הגבלת הילודה בסין הקומוניסטית: לכל זוג מותר להביא לעולם רק ילד אחד. המטרה: צמצום התחרות על המשאבים. הגבלת הילודה בסין גבתה מחיר פוליטי, חברתי ומוסרי גבוה מאוד: חוסר איזון מגדרי הוביל לכפרים של רווקים והתנהגות אלימה
 
ב-2015 הודיעה סין כי תאפשר לכל הזוגות הנשואים להביא לעולם שני ילדים.  זהו הרקע לספר הביכורים  של תמר פול כהן. בהרצאה נדון בסיבות לחקיקת החוק, הדרכים האכזריות לאכוף אותו ובתוצאותיו ההרסניות. עוד בהרצאה: יותר ממליארד סינים לא התנגדו ולא יצאו למחות נגד החוק אך היו מספר לא מבוטל של אומנים שהביעו את מחאתם ביצירות ונאלצו לשלם מחיר יקר על כך.
 
לאחר שנים של מחקר בנושא הגבלת הילודה בסין והשלכות החוק האכזרי הזה על סין, תמר סקרה את הנושא ממספר זוויות, קראה, חקרה ונפגשה עם סינים רבים במהלך התחקיר.
 
ההרצאה עוסקת בסיבות לחקיקת החוק, הדרכים האכזריות לאכוף אותו ובתוצאותיו ההרסניות. יותר ממיליארד סינים לא התנגדו ולא יצאו למחות נגד החוק אך היו מספר לא מבוטל של אומנים שהביעו את מחאתם ביצירות ונאלצו לשלם מחיר יקר על כך.
 
בין האומנים: איי וויווי (שהציג השנה במוזיאון ישראל בירושלים), ליו בולין (האיש הנעלם), זאנג קסיוגאנג (אמן הבדידות), סו בינג (אמן הכתב) זאו בנדי (איש הפנדותבחלק השני של ההרצאה מציגה תמר אמני מחאה סינים, ששילמו מחיר כבד מאוד כשהציגו את יצירותיהם. המצגת מלווה בצילומי היצירות והסברים על כל אומן בנפרד.
 
תמר פול-כהן, ילידת תל אביב, נשואה ואם לשלושה. משפטנית ועורכת דין. שימשה כדוברת בתי המשפט וכיועצת תקשורת לנשיא בית המשפט העליון, כדוברת במשרד המשטרה ובעיריית תל אביב וכשליחת הסוכנות היהודית בניו יורק.

הערות

 

19:30 פתיחת דלתות // 20:30 תחילת הרצאה

ניתן לבטל כרטיסים עד יומיים לפני מועד ההרצאה בכפוף ל-5% דמי ביטול, לאחר מכן אין ביטולים

לשאלות בנושאים טכניים

רכישה,כירטוס ותקלות באתר

GoShow LTD

טלפון:

*6119

 

פקס:

03-6440730

 

ליצירת קשר:

 
 
 
 
 

אירועים נוספים של Think&Drink Different Haifa

 

תגובות