הסתיימה המכירה לאירוע זה
 
 
 

אירוע: מולטי TALK - חיי היום יום ביפן ליאת לופט-מוריטו, ד"ר הלנה גרינשפון, ד"ר מיכל (מיקי) דליות-בול

מקום: טוקהאוס, תל אביב-יפו

מועד: 07/08/2018 שעה: 21:00

סוג אירוע: ישיבה לא מסומנים

מולטי TALK - חיי היום יום ביפן ליאת לופט-מוריטו, ד"ר הלנה גרינשפון, ד"ר מיכל (מיקי) דליות-בול

טוקהאוס, תל אביב-יפו 07/08/2018 בשעה 21:00

הסתיימה המכירה, נשמח לראותכם באירועים הבאים
 
 

מולטי TALK - חיי היום יום ביפן ליאת לופט-מוריטו, ד"ר הלנה גרינשפון, ד"ר מיכל (מיקי) דליות-בול

שלוש הרצאות מרתקות על חיי היומיום של העם היפני מאת שלוש מרצות החוקרות, לומדות ומלמדות עשרות שנים את רזי התרבות וחיי החברה היפניים.

 

ליאת לופט-מוריטו – זוגיות והורות – הגרסה היפנית
שאלתי חברה יפנית מתי היא רואה את בעלה וזו תשובתה: "כשהוא יוצא בבוקר לעבודה אני עדיין עם פיג'מה, כשהוא חוזר מהעבודה אני כבר בפיג'מה. כנראה שהפיז’מה שלי לא ממש עושה לו את זה.”

איך מתנהלים חיי נישואין ביפן? עד איזה גיל נהוג לישון עם הילדים באותה מיטה?
מה קורה לזוגיות בין גבר לאישה כאשר הקירבה, המסירות, האיפוק והויתור הם ערכים עליונים במשפחה היפנית. ומה בין המחויבות האולטימטיבית של הגבר למקום העבודה לבין הצורך והרצון באינטימיות זוגית.


ליאת לופט-מוריטו, מתגוררת ביפן למעלה מעשור, נשואה לגבר יפני + 3 ילדים, חושפת בפנינו את החיים הזוגיים והמשפחתיים של האישה היפנית הטיפוסית ואת חייה האישיים דרך הקודים התרבותיים ומערכות הציפיות החברתיות והאישיות, שהיא וחברותיה הישראליות והיפניות מתמודדות עמן בחיי היום יום.

ליאת לופט-מוריטו, בעלת הבלוג "ISRAPANIT", מדריכת סיורים וסדנאות פרטיות ביפן, חיה בטוקיו משנת 2001

ד"ר הלנה גרינשפון – קולינריה וזהות יפנית
התרבות היפנית משתקפת במטבח היפני. עיצוב המזון והכלים, אופן ההגשה הטקסי, וכמובן המזון עצמו מעידים על   האופן שבו היפנים תופסים את עצמם ואת סביבתם.
מעמדות חברתיים אזורים גאוגרפיים שונים – אפשר לומר האומה יפנית בכללותה,  הגדירו את עצמם דרך האוכל. בהרצאה נגלה מה אכלו ואוכלים היפנים וכיצד זה מתקשר לרבדים היותר עמוקים של הזהות התרבותית שלהם.

ד"ר הלנה גרינשפון, חוקרת ומלמדת באוניברסיטה העברית ירושלים אודות יפן המודרנית על ביטוייה השונים, הכוללים תרבות צריכה, תרבות אורבנית, שינוי חברתי, מגדר וזהות לאומית.

 

ד"ר מיכל (מיקי) דליות-בול - בני נוער יפניים והתרבות המצוירת של קומיקס, אנימציה ומשחקי תחפושות

בעשרות השנים האחרונות נוצרה תת-תרבות של בני נוער שהפכו קומיקס, סרטים מצוירים ומשחקי תחפושות לעיסוק המרכזי שלהם. תת-התרבות הזו  שסיפקה תענוג וכלים להבעה עצמית לבני נוער רבים, החלה להתבלט מאז שנות התשעים ולהפוך לכוח יצירתי וצרכני רב עצמה ביפן עצמה, ומשנות האלפיים החלה להוות מקור השראה לבני נוער רבים ברחבי העולם.
ד"ר מיקי בול, חוקרת תרבות פופולארית תחשוף את סיפורה המרתק של תת-תרבות זו וכיצד היא משפיעה על חיי המשפחה ועל התפקוד החברתי של בני נוער יפניים, מה ניתן ללמוד ממנה על רוח הזמן ועל התפתחותה של תרבות וגם על כוח השפעתה על בני נוער ישראלים.

ד"ר מיקי דליות-בול, יפנולוגית העוסקת במחקר תרבות בחוג ללימודי מזרח אסיה באוניברסיטה תל אביב ובחוג ללימודי אסיה באוניברסיטת חיפה.

הערות

 

מיקום
טוקהאוס ביתן 12 (לא האנגר 12) ממוקם ביריד המזרח, בצפון מזרח נמל ת"א, על גדות נחל הירקון, צמוד לגשר העץ העגול החוצה את נחל הירקון ומחבר בין חניון רידינג מערב לנמל תל-אביב.

חניה
ניתן לחנות בחניון רידינג מערב ולחצות את הגשר העגול עד אלינו או להיכנס לנמל בכניסה הצפונית בכיכר פלומר (סוף רח' דיזנגוף) ולפנות מיד ימינה לחניון שנמצא מאחורי "מטבחי סמל". טוקהאוס הוא המבנה האחרון בצד שמאל.

שעות פתיחה וסידורי ישיבה
הדלתות נפתחות שעה וחצי לפני כל אירוע, ושעה לפני האירוע בימי שישי בערב. הקהל מוזמן להגיע מוקדם לתפוס מקום וליהנות מהבר והמסעדה.

ניתן לצפות בעמוד התפריט באתר הבית www. talkhouse.co.il, המסעדה אינה כשרה.
הישיבה סביב שולחנות. המקומות לא מסומנים. הקהל שמגיע מאוחר מצטרף לשולחנות או מוזמן לשבת בכסאות הפזורים מסביב באולם, יש פינת עישון בדק בחוץ.
מי שמגיעים בהרכבים גדולים ומעוניינים לשבת ביחד מומלץ להגיע כשעה לפני תחילת האירוע.

הזמנת כרטיסים ותנאי ביטול
מומלץ להזמין כרטיסים מראש דרך האתר או דרך מוקד "GOSHOW" בטלפון 6119*
/ 03-6133556
המוקד עובד בימים א'-ה' בשעות 09:00-18:00 ובימי ו' 09:00-13:00.
כתובת המייל של הרוכשים מראש דרך האתר, תתווסף באופן אוטומטי לרשימת הדיוור שלנו
בה נשלחים עדכונים על אירועים קרובים והטבות, להסרה מהרשימה ניתן לשלוח בקשה להסרה ממייל הדיוור או לשלוח בקשה להסרה למייל [email protected].
ניתן לרכוש כרטיסים בערב המופע באשראי/מזומן, מחירי הכרטיסים בקופה במקום הינם
גבוהים יותר מרכישה מראש. המחירים ללא הנחות והטבות ועל בסיס מקום פנוי בלבד.
ניתן לבטל כרטיסים עד 48 שעות לפני האירוע בכפוף ל-5% דמי ביטול, לאחר מכן, ניתן לקבל כרטיסים חלופיים לאירועים אחרים, ההחלפה מותנית בהודעה מראש במייל בלבד עד שעתיים לפני האירוע לכתובת [email protected].

שונות
הכניסה לילדים מתחת לגיל 16 הינה עם כרטיס סטודנט (אם מופיע כרטיס סטודנט באירוע) או כרטיס רגיל, ע"פ שיקול דעת ההורים ובליווי מבוגר.
המקום נגיש לבעלי מוגבלויות. למלווה לבעל מוגבלות המחזיק/ה בכרטיס נכה שמחייב מלווה - הכניסה למלווה ללא תשלום. מומלץ לאורחים בכסאות גלגלים להודיע לנו על כך מראש או במייל או בטלפון להזמנת אירועים סגורים ובירורים נוספים: 03-5545500 // [email protected] מוצר זה נמכר באמצעות מערכת GOSHOW על ידי חברת טוק האוס בע"מ, ח.פ. 515396059 מרח' השניים 14/5, גבעתיים
חברת GOSHOW אינה אחראית על איכות השירות ו/או קיום האירוע ו/או כל מחדל הקשור באירוע מושא מוצר זה.

v      מוצר זה נמכר באמצעות מערכת GOSHOW על ידי חברת טוק האוס בע"מ, ח.פ. 515396059 מרח' השניים 14/5, גבעתיים

v      חברת GOSHOW אינה אחראית על איכות השירות ו/או קיום האירוע ו/או כל מחדל הקשור באירוע מושא מוצר זה

לשאלות בנושאים טכניים

רכישה,כירטוס ותקלות באתר

GoShow LTD

טלפון:

*6119

 

פקס:

03-6440730

 

ליצירת קשר:

 
 
 
 

נגישות

 
הגדרות נגישות לא הוגדרו לאירוע הזה.
 
 

אירועים נוספים של טוקהאוס

 

תגובות

 
 
נגישות

פרטי ההתקשרות עם ממונה הנגישות של האתר:
טלפון: *6119
צ׳אט באתר
דוא״ל: [email protected]
ימים א׳-ה׳ בין השעות 10:00-16:00
יום ו׳ בין השעות 10:00-13:00