הסתיימה המכירה לאירוע זה
 
 
 

אירוע: ד"ר רז צימט, עידן בריר, אילת לוי – על צעירי המזרח התיכון

מקום: טוקהאוס, תל אביב-יפו

מועד: 06/12/2017 שעה: 21:00

סוג אירוע: ישיבה לא מסומנים

ד"ר רז צימט, עידן בריר, אילת לוי – על צעירי המזרח התיכון

טוקהאוס, תל אביב-יפו 06/12/2017 בשעה 21:00

סוג אירוע

ישיבה לא מסומנים

מחיר בקופות

50 ₪

מחיר באתר החל מ-

35 ₪

 
 

ד"ר רז צימט, עידן בריר, אילת לוי – על צעירי המזרח התיכון

3  הרצאות קצרות על עולמם וחייהם של צעירי מדינות ערב. – שיתוף פעולה של הפורום לחשיבה אזורית וטוקהאוס.

מפגש מיוחד על צעירי מדינות ערב באיראן, עיראק, כורדיסטן, מרוקו, תוניס ואלג'יריה; על התהליכים המשמעותיים שעוברים עליהם, על הדומה והשונה בין בני דור ה-Y במדינות ערב ובישראל  - מאבקים לביטוי עצמי, זהות ושייכות, בחברות מסורתיות.

צעירים איראנים: סקס, פייסבוק ורוקנרול ברפובליקה אסלאמית
עם כניסתה של המהפכה האסלאמית באיראן לשנתה ה-38, המשטר האיראני טרם הצליח לספק את מאוויי האזרחים והפער בין הציבור למוסדות המהפכה הולך ומתרחב. במקביל, צעירים רבים הולכים ומתרחקים מערכי המהפכה ומאמצים לעצמם אורח חיים מערבי, חרף מאמצי השלטונות לבלום את מה שנתפס בעיניהם כמתקפה תרבותית מצד המערב.
ד"ר רז צימט, מומחה לאיראן, יספר לנו על מגמות העומק בחברה האיראנית, על הניכור הגובר בין הצעירים ברפובליקה האסלאמית לשלטון אנשי הדת ולערכי המהפכה וממה מורכבים חייהם של צעירים באיראן בשנת 2017.
ד"ר רז צימט, הוא מומחה לאיראן בפורום לחשיבה אזורית, במכון למחקרי ביטחון לאומי ובאוניברסיטת ת"א.

 

צעירים עיראקים: על מחאה, אתאיזם ואדיקות במדינה הנבנית מחדש
בעיראק של ימינו, הן בחלקה הערבי והן בחלקה הכורדי, מתקיימת בשנים האחרונות זירה רוחשת של פעילות פוליטית וחברתית של צעירים. הדור העיראקי החדש, שחי את רוב ימיו בתקופה הדרמטית שחלפה על המדינה מאז הפלישה האמריקנית, בשנת 2003, רואה סביבו דתיות ועדתיות משתוללות ומעוררות קנאות ואלימות ולצד זאת שחיתות נוראה המכרסמת בכל חלקה טובה בשירות הציבורי.
החוקר עידן בריר, מומחה לעיראק וכורדיסטן, בהרצאה מרתקת על התהליכים המשמעותיים בקרב הצעירים בעיראק, על תופעת החילון המואץ וההתנערות מן ההנהגות הדתיות והעדתיות, על מעורבותם המוגברת בפוליטיקה המקומית, על הקמת התארגנויות פוליטיות ומפלגות חדשות המאתגרות את הסדר הפוליטי הקיים, ועל הקמתם של ארגוני חברה אזרחית המשמשים ארגוני אופוזיציה וביקורת לכל דבר.
עידן בריר הוא עמית מחקר בפורום לחשיבה אזורית העוסק בעיראק, כורדיסטאן ומיעוטים ודוקטורנט בבית הספר להיסטוריה של אוניברסיטת תל אביב.

 

להט"ב במדינות ערב - קהילות בהתהוות
בעולם הערבי, מתרחש בעשורים האחרונים שינוי מדוד אך מהותי ביחס לסוגיית הלהט"ב, כחלק משינוי נרחב יותר בנוגע למגדר ולמיניות. הלהט"ב במדינות ערב אמנם סובלים עדיין מיחס כללי עוין למדי, מחקיקה פוגענית, מאלימות ומאפליה. אולם, לאט ובהדרגה העיסוק בעניינם הופך שכיח יותר וכבר אינו בגדר טאבו מוחלט. אילת לוי, חוקרת את החברה האזרחית, תרבות ופוליטיקה במדינות ערב, תבחן את ההבדלים בין מדינות ערב השונות ביחסן לסוגיית הלהט"ב, תוך התייחסות לשינויים החברתיים הכלליים שחווה האזור מאז פרוץ האביב הערבי. כל זאת, כחלק מתרבות צעירים גלובאלית, בשילוב תרבות מחאה מקומית, אשר באה לידי ביטוי במוסיקה, קולנוע וספרות, אינטרנט והרשתות החברתית.
אילת לוי בעלת תואר שני בלימודי מזרח תיכון ואפריקה, חוקרת במרכז המחקר של משרד החוץ וכותבת אורחת במרכז דיין באוניברסיטת ת"א.

הערות

 

מיקום - טוקהאוס ביתן 12 (לא האנגר 12) ממוקם ביריד המזרח, בצפון מזרח נמל ת"א, על גדות נחל הירקון, צמוד לגשר העץ העגול החוצה את נחל הירקון ומחבר בין חניון רידינג מערב לנמל תל-אביב.***

חניה - ניתן לחנות בחניון רידינג מערב ולחצות את הגשר העגול עד אלינו או להיכנס לנמל בכניסה הצפונית בכיכר פלומר (סוף רח' דיזנגוף) ולפנות מיד ימינה לחניון שנמצא מאחורי "מטבחי סמל". טוקהאוס הוא המבנה האחרון בצד שמאל.***

שעות פתיחה וסידורי ישיבה -הדלתות נפתחות שעה וחצי לפני כל אירוע ושעה לפני האירוע בימי שישי בערב.
הקהל מוזמן להגיע מוקדם לתפוס מקום וליהנות מהבר והמסעדה. טוקהאוס מציעה בר עשיר ותפריט של אוכל רחוב מהעולם בניצוחו של השף אריאל כהן. ניתן לצפות בעמוד התפריט באתר הבית talkhouse.co.il .
הישיבה סביב שולחנות. המקומות לא מסומנים. הקהל שמגיע מאוחר מצטרף לשולחנות או מוזמן לשבת בכסאות הפזורים מסביב באולם, יש פינת עישון בדק בחוץ. ***

*** הזמנת כרטיסים -מומלץ להזמין כרטיסים מראש דרך האתר או דרך מוקד "GOSHOW" בטלפון 6119* / 036133556
המוקד עובד בימים א'-ה' בשעות 09:00-18:00 ובימי ו' 09:00-13:00.
ניתן לרכוש כרטיסים בערב המופע באשראי/מזומן, מחירי הכרטיסים בקופה במקום הינם ללא הנחות והטבות ועל בסיס מקום פנוי בלבד. ניתן לבטל כרטיסים עד יומיים ממועד המופע בכפוף ל-5% דמי ביטול, לאחר מכן אין ביטולים

*** שונות - הכניסה לילדים מתחת לגיל 16 הינה עם כרטיס רגיל, ע"פ שיקול דעת ההורים ובליווי מבוגר.
המקום נגיש לבעלי מוגבלויות. למלווה לבעל מוגבלות אין צורך בכרטיס.

*** להזמנת אירועים סגורים ובירורים נוספים: 03-5545500 // [email protected]

v      מוצר זה נמכר באמצעות מערכת GOSHOW על ידי חברת טוק האוס בע"מ, ח.פ. 515396059 מרח' השניים 14/5, גבעתיים

v      חברת GOSHOW אינה אחראית על איכות השירות ו/או קיום האירוע ו/או כל מחדל הקשור באירוע מושא מוצר זה

לשאלות בנושאים טכניים

רכישה,כירטוס ותקלות באתר

GoShow LTD

טלפון:

*6119

 

פקס:

03-6440730

 

ליצירת קשר:

 
 
 
 

נגישות

 
הגדרות נגישות לא הוגדרו לאירוע הזה.
 
 

אירועים נוספים של טוקהאוס

 

תגובות

 
 
נגישות

פרטי ההתקשרות עם ממונה הנגישות של האתר:
טלפון: *6119
צ׳אט באתר
דוא״ל: [email protected]
ימים א׳-ה׳ בין השעות 10:00-16:00
יום ו׳ בין השעות 10:00-13:00