הסתיימה המכירה לאירוע זה
 
 
 

אירוע: איילת אידלברג - מה בין רוחניות עכשווית לבודהיזם בן 2,500 שנים?

מקום: טוקהאוס, תל אביב-יפו

מועד: 11/02/2022 שעה: 14:00

סוג אירוע: ישיבה לא מסומנים

איילת אידלברג - מה בין רוחניות עכשווית לבודהיזם בן 2,500 שנים?

טוקהאוס, תל אביב-יפו 11/02/2022 בשעה 14:00

סוג אירוע

ישיבה לא מסומנים

מחיר בקופות

65 ₪

כרטיס רגיל

60 ₪

 
 

איילת אידלברג - מה בין רוחניות עכשווית לבודהיזם בן 2,500 שנים?

מסע לא שגרתי בחקר הבודהיזם

מהו הבודהיזם? פילוסופיה טיפולית רציונלית העוסקת בתודעת האדם ותואמת מאוד את הלך הרוח המערבי? דת של פולחן עממי, אקזוטי לעיתים רבות, כפי שהיא משתקפת במקדשי הבודהיזם במזרח אסיה?  או אולי תורה שמטרתה הראשונית הייתה ליצור סדר מוסרי בעולם ההודי שהיה רוחני אך בלתי מוסרי, והתכוונה בהמשך לעסוק גם בעולם הרוח, ולייצר עולם חדש מוסרי-רוחני, מתקדם מאוד לזמן בו נוצר הבודהיזם?

האם הבודהה היה מואר (inlighted) או ער (awaken)? או אולי גם וגם? מה ההבדל בין שני התארים האלה?

על איזה רקע נוצר הבודהיזם ואיזה מהפך הוא ניסה לחולל? האם הובנו כוונותיו של הבודהה או שאולי נמוגו בין דפי תורתו ואנו למדנו להכיר רק חלק מכוונותיו הרחבות יותר?

 

בהרצאה זו נצא למסע לא שיגרתי בחקר הבודהיזם ובחקר כוונותיו של הבודהה. הבודהיזם הוא הפילוסופיה האסייתית הפופולארית ביותר מחוץ לגבולותיה של מזרח אסיה, ובמערב אימצנו אותו בחום רב כי הוא תאם את הגישה הרציונלית בה אוחזים מרבית אנשי המערב.

אולם, הבודהיזם מחביא בתוכו תפיסות רוחניות עמוקות, מעבר לפולחן העממי-אלילי שאנו פוגשים במזרח אסיה.

מהן אותן תפיסות? כיצד ניתן לזהות בסיפור חייו של הבודהה את האלמנטים שיהוו השראה רוחנית לדורות רבים בעתיד? עד כמה דומה הבודהיזם בין ה - 2,500 שנים לתורות העידן החדש בנות ימינו?

כל זאת - ועוד - בהרצאה שתציג גישה חדשנית להבנת הבודהיזם ולרלבנטיות הרבה שלו לחיינו היום.

הערות

 

• הכניסה למקום עם תו ירוק. בהתאם להנחיות משרד הבריאות או בדיקת קורונה שלילית

• שעות פתיחה וסידורי ישיבה - הדלתות נפתחות שעה וחצי לפני כל אירוע . המקומות לא מסומנים. ההושבה היא בשולחנות לפי סדר הגעה. הקהל מוזמן להגיע מוקדם לתפוס מקום וליהנות מהבר והמסעדה.

• שימו לב בחלק מהאירועים יש שתי אופציות – כרטיסים רגילים להגעה למקום וכרטיסי און ליין לצפייה בלייב מרחוק. במידה ולא מופיעה אופציה לצפייה בלייב מרחוק – ישנם רק כרטיסים למקום פיזית

• כתובת המייל של הרוכשים מראש דרך האתר, תתווסף באופן אוטומטי לרשימת הדיוור של טוקהאוס


• מדיניות ביטולים - ניתן לבטל כרטיסים ולקבל החזר כספי ובלבד שהביטול התבצע עד 48 שעות לפני מועד האירוע בכפוף ל-5% דמי ביטול. במידה והביטול מאוחר יותר ניתן לשלוח מייל ל talkhousetlv@gmail.com ותוכלו לקבל כרטיסים חלופיים לאירועים אחרים

• כרטיסי און ליין - בהרשמה יש להקפיד למלא פרטים גם של מייל וגם של טלפון. כשעתיים לפני האירוע יישלח אליכם לינק להרצאה . חדר הצפייה ייפתח רבע שעה לפני האירוע. במידה ורכשתם כרטיס ואינכם יכולים להשתתף באירוע בלייב יש לפנות למייל של טוקהאוס talkhousetlv@gmail.com ואנחנו נשלח לכם הקלטה של ההרצאה פתוחה לצפייה למשך 48 שעות

• במידה ויש אפשרות לרכישת כרטיסים של גמלאי/ת, סטודנט/ית, חייל/ת, בעל/ת מוגבלות יש להציג בקופה תעודה בהתאם לכרטיס שרכשתם. הטבות תקפות רק לרכישה מראש. אין הנחות בקופה בכניסה.

• המקום נגיש לבעלי מוגבלות לרבות כניסה. מומלץ לאנשים עם כסאות גלגלים להתקשר אלינו ביום האירוע לשמירת מקום מתאים.

• מיקום - טוקהאוס ביתן 34א (שימו לב יש מספור חדש בנמל – לשעבר ביתן 12) ממוקם ביריד המזרח, בצפון מזרח נמל ת"א, על גדות נחל הירקון, צמוד לגשר העץ העגול המחבר בין חניון רידינג מערב לנמל תל-אביב.

• חניה - ניתן לחנות בחניון רידינג מערב ולחצות את הגשר העגול או להיכנס לנמל בכניסה הצפונית בכיכר פלומר (סוף רח' דיזנגוף) ולפנות מיד ימינה לחניון שנמצא מאחורי "מטבחי סמל".

• המסעדה אינה כשרה.

• להזמנת אירועים סגורים ובירורים נוספים: 03-5545500 //

v      מוצר זה נמכר באמצעות מערכת GOSHOW על ידי חברת טוק האוס בע"מ, ח.פ. 515396059 מרח' השניים 14/5, גבעתיים

v      חברת GOSHOW אינה אחראית על איכות השירות ו/או קיום האירוע ו/או כל מחדל הקשור באירוע מושא מוצר זה

לשאלות בנושאים טכניים

רכישה,כירטוס ותקלות באתר

GoShow LTD

טלפון:

*6119

 

פקס:

03-6440730

 

ליצירת קשר:

 
 
 
 

נגישות

 
הגדרות נגישות לא הוגדרו לאירוע הזה.
 
 

אירועים נוספים של טוקהאוס

 

תגובות

 
 
נגישות