הסתיימה המכירה לאירוע זה
 
 
 

אירוע: מיקי קרצמן - בגוף ראשון

מקום: טוקהאוס, תל אביב-יפו

מועד: 15/12/2021 שעה: 20:30

סוג אירוע: ישיבה לא מסומנים

מיקי קרצמן - בגוף ראשון

טוקהאוס, תל אביב-יפו 15/12/2021 בשעה 20:30

סוג אירוע

ישיבה לא מסומנים

מחיר בקופות

70 ₪

מחיר באתר החל מ-

45 ₪

 
 

מיקי קרצמן - בגוף ראשון

ההרצאה סוקרת את העשייה הצילומית של פרופסור מיקי קרצמן לאורך ארבעה עשורים - מצילום בעיתון "חדשות" ועד לעבודות באוסף מרכז פומפידו בפריז, מסיקור האינתיפאדה הראשונה ועד לפעולות מיפוי אווירי בעזרת רחפן, מצילום אנלוגי להדמיה דיגיטלית, מצלם עיתונות לפרופסור בבצלאל.

במרכז פעילותו האמנותית של הצלם הוותיק מיקי קרצמן עומד הסכסוך הישראלי-פלסטיני ויחס הממשל אל אוכלוסיות קצה בתוך החברה הישראלית. המגע הרציף עם אוכלוסיות אלו, משנותיו המוקדמות כצלם עיתונות ועד פעילותו העכשווית כצלם, מרצה ואקטיביסט שעבודותיו מוצגות במוזיאוני אמנות בינלאומיים, הביא אותו לעסוק בשאלות של מקום, חברה, מרחב וגבולות, כמו גם הניע אותו להתחקות אחר פעולות מחיקה והדחקה של העבר במדינת ישראל והשטחים.

בהרצאה המשלבת כמה מתצלומיו פוקחי העיניים ומעוררי המחלוקת, קרצמן יכניס אותנו לתוך הסיפור שמאחורי התמונה, תוך כדי דיון בשאלות כיצד מושרשים מושגים, כיצד נבנה מיתוס או קונצנזוס ומה נמצא בשוליים של הסיפור. לבסוף נשאל כיצד ההתפתחויות הטכנולוגיות של מדיום הצילום, שחקירתן מאפיינת את הצילום המאוחר של קרצמן, משפיעות על הדימוי והפרשנות שלו.

פרופסור מיקי קרצמן (נולד ב-1959) הוא צלם, אמן ופעיל זכויות אדם ישראלי. לשעבר צלם עיתונות בעיתונים "הארץ", "חדשות" ו"העיר." פרופסור חבר במחלקה לצילום של האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל וזוכה פרס א.מ.ת לשנת 2011 ופרס משרד החינוך והתרבות בשנת 2001. ב-2015 נבחר לרשימת 50 הצלמים המחויבים ביותר מבחינה חברתית בתולדות הצילום של מרכז הצילום הבינלאומי (ICP) במנהטן, ניו יורק. קרצמן הוא ממקימי ארגון שוברים שתיקה ומכהן כיושב ראש הדירקטוריון.

בשנת 2021 יצא לאור, בהוצאת הקיבוץ המאוחד, ספרו "עובד ארכיון". ובשנה האחרונה הוצגה תערוכת ״אנטי מיפוי״ במוזיאון תל אביב בשיתוף עם האמן שבתאי פינצ׳בסקי.

הערות

 

• הכניסה למקום עם תו ירוק. בהתאם להנחיות משרד הבריאות או בדיקת קורונה שלילית

• שעות פתיחה וסידורי ישיבה - הדלתות נפתחות שעה וחצי לפני כל אירוע . המקומות לא מסומנים. ההושבה היא בשולחנות לפי סדר הגעה. הקהל מוזמן להגיע מוקדם לתפוס מקום וליהנות מהבר והמסעדה.

• שימו לב בחלק מהאירועים יש שתי אופציות – כרטיסים רגילים להגעה למקום וכרטיסי און ליין לצפייה בלייב מרחוק. במידה ולא מופיעה אופציה לצפייה בלייב מרחוק – ישנם רק כרטיסים למקום פיזית

• כתובת המייל של הרוכשים מראש דרך האתר, תתווסף באופן אוטומטי לרשימת הדיוור של טוקהאוס


• מדיניות ביטולים - ניתן לבטל כרטיסים ולקבל החזר כספי ובלבד שהביטול התבצע עד 48 שעות לפני מועד האירוע בכפוף ל-5% דמי ביטול. במידה והביטול מאוחר יותר ניתן לשלוח מייל ל talkhousetlv@gmail.com ותוכלו לקבל כרטיסים חלופיים לאירועים אחרים

• כרטיסי און ליין - בהרשמה יש להקפיד למלא פרטים גם של מייל וגם של טלפון. כשעתיים לפני האירוע יישלח אליכם לינק להרצאה . חדר הצפייה ייפתח רבע שעה לפני האירוע. במידה ורכשתם כרטיס ואינכם יכולים להשתתף באירוע בלייב יש לפנות למייל של טוקהאוס talkhousetlv@gmail.com ואנחנו נשלח לכם הקלטה של ההרצאה פתוחה לצפייה למשך 48 שעות

• במידה ויש אפשרות לרכישת כרטיסים של גמלאי/ת, סטודנט/ית, חייל/ת, בעל/ת מוגבלות יש להציג בקופה תעודה בהתאם לכרטיס שרכשתם. הטבות תקפות רק לרכישה מראש. אין הנחות בקופה בכניסה.

• המקום נגיש לבעלי מוגבלות לרבות כניסה. מומלץ לאנשים עם כסאות גלגלים להתקשר אלינו ביום האירוע לשמירת מקום מתאים.

• מיקום - טוקהאוס ביתן 34א (שימו לב יש מספור חדש בנמל – לשעבר ביתן 12) ממוקם ביריד המזרח, בצפון מזרח נמל ת"א, על גדות נחל הירקון, צמוד לגשר העץ העגול המחבר בין חניון רידינג מערב לנמל תל-אביב.

• חניה - ניתן לחנות בחניון רידינג מערב ולחצות את הגשר העגול או להיכנס לנמל בכניסה הצפונית בכיכר פלומר (סוף רח' דיזנגוף) ולפנות מיד ימינה לחניון שנמצא מאחורי "מטבחי סמל".

• המסעדה אינה כשרה.

• להזמנת אירועים סגורים ובירורים נוספים: 03-5545500 // talkhousetlv@gmail.com

v      מוצר זה נמכר באמצעות מערכת GOSHOW על ידי חברת טוק האוס בע"מ, ח.פ. 515396059 מרח' השניים 14/5, גבעתיים

v      חברת GOSHOW אינה אחראית על איכות השירות ו/או קיום האירוע ו/או כל מחדל הקשור באירוע מושא מוצר זה

לשאלות בנושאים טכניים

רכישה,כירטוס ותקלות באתר

GoShow LTD

טלפון:

*6119

 

פקס:

03-6440730

 

ליצירת קשר:

 
 
 
 
 

אירועים נוספים של טוקהאוס

 

תגובות

 
 
נגישות