הסתיימה המכירה לאירוע זה
 
 
 

אירוע: מה הלחץ - פרופ יובל חלד ודר ליאת יקיר

מקום: טוקהאוס, תל אביב-יפו

מועד: 08/12/2021 שעה: 20:30

סוג אירוע: ישיבה לא מסומנים

מה הלחץ - פרופ יובל חלד ודר ליאת יקיר

טוקהאוס, תל אביב-יפו 08/12/2021 בשעה 20:30

סוג אירוע

ישיבה לא מסומנים

מחיר בקופות

70 ₪

מחיר באתר החל מ-

50 ₪

 
 

מה הלחץ - פרופ יובל חלד ודר ליאת יקיר

שתי הרצאות על האם דחק (סטרס) הוא חבר או אויב?

ערב של 2 הרצאות קצרות (יחסית) על השפעת הדחק (סטרס) על חיינו ואיך להתמודד איתו.

 

ד"ר ליאת יקיר - למה לזברות אין אולקוס ? סטרס והמוח

בעידן של שינויים מהירים ואתגרים מרובים, בבית ובעבודה, מערכת הסטרס והלחץ שלנו, אחת המערכות השמורות ביותר באבולוציה, פועלת ללא הפסקה.

מה קורה לנו במוח ובגוף כשאנחנו בלחץ ?  מהם גורמי הסטרס ? מדוע אנשים שונים מגיבים לסטרס אחרת? האם יש הבדל בין נשים לגברים בכל הנוגע לסטרס ? כיצד הזוגיות מושפעת מסטרס וכיצד פועלת מערכת האושר והרגיעה שלנו ?

במהלך ההרצאה נעמיק במחקר הסטרס והאושר ונקבל כלים מעשיים מהזברות כיצד לנהל את הסטרס בחיינו, כיצד לייצר חוסן אישי ומשפחתי ולהגביר את האושר בחיינו.

 

ד"ר יקיר - ביולוגית, מרצה וחוקרת את הביולוגיה של הרגשות והשורשים האבולוציוניים של ההתנהגות האנושית – ההורמונים, הנוירונים והגנים, שמעצבים את הרגשות  ואת ההתנהגות שלנו. בעלת דוקטורט ומסטר בגנטיקה ובביוכימיה מטעם מכון ויצמן למדע, ובעלת תואר ראשון במדעי החיים מטעם אוניברסיטת תל אביב. בנוסף להנגשת מדע ברחבי הארץ ובעולם, ד"ר יקיר משמשת כיועצת לאושר ארגוני וכמנכ"לית MeetExpert – פלטפורמה מקוונת למטפלים ומאמנים, להפחתת סטרס ולהגברת wellbeing במקומות עבודה.

ד"ר ליאת יקיר השתתפה כמומחית בתכנית המצליחה  'חתונה ממבט ראשון' בערוץ 22 ופיתחה את ה'דנ"א הזוגי' – כלי איבחוני למיפוי האישיות הזוגית ולדיוק הבחירות הזוגיות.

 

פרופ' יובל חלד - מה שלא הורג מחשל - איך סטרס (במידה) משפר את הבריאות שלנו?

"מה שלא הורג מחשל" – טען הפילוסוף הנודע פרידריך ניטשה. גם אם קצת קיצוני, הרי שביטוי זה מחזק את הטענה המדעית ההולכת ומתבררת, שבריאות, תפקוד מיטבי, עיכוב הזדקנות, ואף הארכת תוחלת חיים, באים לידי ביטוי מיטבי בעקבות חשיפה חוזרת למידה מסוימת של דחק (STRESS), וזאת באמצעות יציאה תדירה מאזור הנוחות שלנו.

תופעה זו מכונה על ידי מדענים "הורמזיס" (Hormesis). ההרצאה תעמיק בתופעת ההורמזיס, במנגנונים האבולוציוניים הקשורים בה, ותענה בין היתר על שאלות מעניינות דוגמת: מדוע לחלק מהיפנים שורדי ההירושימה מנגנוני הגנה טובים יותר מסרטן? האם חלק מהפירות שאנו אוכלים בעצם "רוצים להרוג אותנו"? האם חשיפה חוזרת לקור וחום קיצוניים ולחוסר בחמצן בעצם בריאה לנו? וכיצד קשורים צום לסירוגין, אימון גופני ואפילו לחץ נפשי לתופעת ההורמזיס?

ההרצאה תחזק את הצורך בהעמקת ההכרה בתופעת ההורמזיס על ידי גורמים בתחום הרפואה וקידום הבריאות, ובצורך בשילובה בגישות פיזיולוגיות ורפואיות אינטגרטיביות מתקדמות לטובת שיפור החוסן, הבריאות ואיכות החיים.

 

פרופ' חלד, פיזיולוג ומדען, מומחה בעל מעמד עולמי בפיזיולוגיה אינטגרטיבית ופיזיולוגיה של המאמץ, בחקר תהליכים מטאבוליים ובמניעת תחלואה. פרופ' באוניברסיטה העברית בירושלים, יועץ מדעי במכון הלר במרכז הרפואי על שם שיבא בתל השומר, ראש התכנית לתואר שני בחינוך לפעילות גופנית ובריאות בסמינר הקיבוצים, פיזיולוג ראשי במרכז "מדיקס" לרפואת ספורט ומשתתף קבוע כמומחה בתכניות הבוקר בטלוויזיה.

 

הערות

 

• הכניסה למקום עם תו ירוק. בהתאם להנחיות משרד הבריאות או בדיקת קורונה שלילית

• שעות פתיחה וסידורי ישיבה - הדלתות נפתחות שעה וחצי לפני כל אירוע . המקומות לא מסומנים. ההושבה היא בשולחנות לפי סדר הגעה. הקהל מוזמן להגיע מוקדם לתפוס מקום וליהנות מהבר והמסעדה.

• שימו לב בחלק מהאירועים יש שתי אופציות – כרטיסים רגילים להגעה למקום וכרטיסי און ליין לצפייה בלייב מרחוק. במידה ולא מופיעה אופציה לצפייה בלייב מרחוק – ישנם רק כרטיסים למקום פיזית

• כתובת המייל של הרוכשים מראש דרך האתר, תתווסף באופן אוטומטי לרשימת הדיוור של טוקהאוס


• מדיניות ביטולים - ניתן לבטל כרטיסים ולקבל החזר כספי ובלבד שהביטול התבצע עד 48 שעות לפני מועד האירוע בכפוף ל-5% דמי ביטול. במידה והביטול מאוחר יותר ניתן לשלוח מייל ל [email protected] ותוכלו לקבל כרטיסים חלופיים לאירועים אחרים

• כרטיסי און ליין - בהרשמה יש להקפיד למלא פרטים גם של מייל וגם של טלפון. כשעתיים לפני האירוע יישלח אליכם לינק להרצאה . חדר הצפייה ייפתח רבע שעה לפני האירוע. במידה ורכשתם כרטיס ואינכם יכולים להשתתף באירוע בלייב יש לפנות למייל של טוקהאוס [email protected] ואנחנו נשלח לכם הקלטה של ההרצאה פתוחה לצפייה למשך 48 שעות

• במידה ויש אפשרות לרכישת כרטיסים של גמלאי/ת, סטודנט/ית, חייל/ת, בעל/ת מוגבלות יש להציג בקופה תעודה בהתאם לכרטיס שרכשתם. הטבות תקפות רק לרכישה מראש. אין הנחות בקופה בכניסה.

• המקום נגיש לבעלי מוגבלות לרבות כניסה. מומלץ לאנשים עם כסאות גלגלים להתקשר אלינו ביום האירוע לשמירת מקום מתאים.

• מיקום - טוקהאוס ביתן 34א (שימו לב יש מספור חדש בנמל – לשעבר ביתן 12) ממוקם ביריד המזרח, בצפון מזרח נמל ת"א, על גדות נחל הירקון, צמוד לגשר העץ העגול המחבר בין חניון רידינג מערב לנמל תל-אביב.

• חניה - ניתן לחנות בחניון רידינג מערב ולחצות את הגשר העגול או להיכנס לנמל בכניסה הצפונית בכיכר פלומר (סוף רח' דיזנגוף) ולפנות מיד ימינה לחניון שנמצא מאחורי "מטבחי סמל".

• המסעדה אינה כשרה.

• להזמנת אירועים סגורים ובירורים נוספים: 03-5545500 // [email protected]

v      מוצר זה נמכר באמצעות מערכת GOSHOW על ידי חברת טוק האוס בע"מ, ח.פ. 515396059 מרח' השניים 14/5, גבעתיים

v      חברת GOSHOW אינה אחראית על איכות השירות ו/או קיום האירוע ו/או כל מחדל הקשור באירוע מושא מוצר זה

לשאלות בנושאים טכניים

רכישה,כירטוס ותקלות באתר

GoShow LTD

טלפון:

*6119

 

פקס:

03-6440730

 

ליצירת קשר:

 
 
 
 

נגישות

 
הגדרות נגישות לא הוגדרו לאירוע הזה.
 
 

אירועים נוספים של טוקהאוס

 

תגובות

 
 
נגישות

פרטי ההתקשרות עם ממונה הנגישות של האתר:
טלפון: *6119
צ׳אט באתר
דוא״ל: [email protected]
ימים א׳-ה׳ בין השעות 10:00-16:00
יום ו׳ בין השעות 10:00-13:00