הסתיימה המכירה לאירוע זה
 
 
 

אירוע: פרופ' עודד שוסיוב - עידן הצמח כבר כאן!

מקום: טוקהאוס, אונליין (ONLINE)

מועד: 09/11/2020 שעה: 21:00

סוג אירוע: ישיבה לא מסומנים

פרופ' עודד שוסיוב - עידן הצמח כבר כאן!

טוקהאוס, אונליין (ONLINE) 09/11/2020 בשעה 21:00

הסתיימה המכירה, נשמח לראותכם באירועים הבאים
 
 

אודות האירוע

 

פרופ' עודד שוסיוב - עידן הצמח כבר כאן!

חומרי הגלם מהטבע שישנו את חיינו

 

 

"דמיינו עולם ללא נפט ופלסטיק, שבו הצמחים מייצרים עבורנו את כל חומרי הגלם לבניית כלי רכב תעופה וביגוד ועד איברים חיוניים כגון ריאות וכליות להשתלה. עכשיו תפסיקו לדמיין, עידן הצמח כבר כאן זו תחילתה של מציאות חדשה, יפה יותר וברת קיימא"

 

תהליכי אבולוציה שנמשכו מיליוני שנים ביצורים חיים, הובילו ליצירת חומרים בטבע, בעלי יכולת הרכבה עצמית כמו אבני לגו שבונים את עצמם למבנים בעלי ביצועים מדהימים.לדוגמא: יכולת הקפיצה של פרעוש. הפרעוש מייצר חלבון מיוחד הנקרא רזילין ככרית קפיצית מתחת לרגל אותה הוא דורך כמו קפיץ. שחרור הקפיץ המיוחד הזה מאפשר לפרעוש לקפוץ לגובה עצום: פי -200 מגובהו.הרזילין הוא בעצם הגומי האולטימטיבי.הבעיה שלתפוס פרעושים זה קשה, וגם אם כבר תפסנו אותם הכמות של החומר שניתן להפיק מפרעוש שהוא קטנטן היא מיזערית.

כאן באה לעזרתנו הביוטכנולוגיה המאפשרת לנו להעביר גנים האחראים לייצור חלבון הרזילין לצמח ולהשתמש בו כבית חרושת לייצור כמויות גדולות של הרזילין.

חומר נוסף שמעניין באופן אישי כל אחד מאיתנו הוא הקולגן.הקולגן היא אבן הבניין החשובה ביותר בגוף האדם.עצם מורכבת מ- 50% קולגן. עור 70%, גידים רצועות כמעט 100% קולגןולכן כל מי שמעוניין בחלקי חילוף לבני אדם זקוק לקולגן.

במעבדות האוניברסיטה העברית הצליחו להחדיר לצמח הטבק 5 גנים מאדם האחראיים לייצור הקולגן האנושי והיום ישראל היא המדינה הראשונה בעולם, שבה מגדלים באופן מסחרי טבק בחממות בהם מייצרים את הקולגן. מהקולגן הטהור טהור מכינים שתלים רפואיים שונים ולאחרונה גם פותח דיו המאפשר הדפסה בתלת מימד של אברים כגון ריאות וכליות.

נשמע כמו מדע בדיוני? לא אם מקשיבים להרצאת האון ליין של פרופ עודד שוסיוב...

 

 

פרופ' שוסיוב הוא חבר הסגל האקדמי באוניברסיטה העברית במכון סמית למדעי הצמח והגנטיקה ברחובות ובמרכז לננו מדע וננוטכנולוגיה בגבעת רם בירושלים ומייסד של חברת CollPlant Ltd.

 

המחקרים של פרופ' שוסיוב עוסקים בהנדסת חלבונים וננו-ביוטכנולוגיה. פרופ' שוסיוב פרסם למעלה מ- 160 מאמרים מדעיים, 45 פטנטים רשומים על שמו, והוא המדען המייסד של תשע חברות. הוא חתן פרס פולק 2002, פרס קיי 1999 ו-2010, וציון לשבח של ראש הממשלה לשנת 2012.

הערות

 

* בהרשמה יש להקפיד למלא פרטים גם של מייל וגם של טלפון!
* כשעה לפני האירוע יישלח אליכם לינק להרצאה
* חדר הצפייה ייפתח רבע שעה לפני האירוע
* במידה ורכשתם כרטיס ואינכם יכולים להשתתף באירוע בלייב יש לפנות למייל של טוקהאוס talkhousetlv@gmail.com ואנחנו נשלח לכם הקלטה של ההרצאה פתוחה לצפייה למשך 48 שעות
* יש לשמור על זכויות היוצרים של המרצים. אסור לצלם, להקליט, לשדר, להעביר הלאה את התכנים.

v      ניתן לבטל כרטיסים ולקבל החזר כספי ובלבד שהביטול התבצע עד 48 שעות לפני מועד האירוע בכפוף ל-5% דמי ביטול.

v      מוצר זה נמכר באמצעות מערכת GOSHOW על ידי חברת טוק האוס בע"מ, ח.פ. 515396059 מרח' השניים 14/5, גבעתיים

v      חברת GOSHOW אינה אחראית על איכות השירות ו/או קיום האירוע ו/או כל מחדל הקשור באירוע מושא מוצר זה

לשאלות בנושאים טכניים

רכישה,כירטוס ותקלות באתר

GoShow LTD

טלפון:

*6119

 

פקס:

03-6440730

 

ליצירת קשר:

 
 
 
 
 

אירועים נוספים של טוקהאוס

 

תגובות